Kısa Kısa: Good Trouble ve The Bold Type

2) The Bold Type:

Freeform'un komedi ve drama karışımı dizisi The Bold Type ise şimdiye kadar iki sezonu yayınlanmış bir yapım. Sezonlar 10'ar bölümden oluşuyor ve üçüncü sezonuyla 9 Nisan'da dönüş yapacak. Merkezinde aynı evde yaşayan ve aynı işte çalışan çok yakın üç kız arkardaş var. Başroller Katie Stevens, Aisha Dee ve Meghann Fahy'ye emanet.

Bahsettiğim iş ortamı merkez ofisi New York'ta yer alan Scarlet adında bir moda dergisi. Jane, kadın odaklı dergiye yazdıklarıyla hem kendi sesini bulmaya hem de kariyerinde ilerlemeye çalışan bir kadın. Sutton derginin üst düzey isimlerinden birisinin asistanlığını yapıyor ama gönlünden dergide kendini gösterebileceği ve daha çok işe yarayacağı işler yapmak geçiyor. Kat de diğerleri gibi etrafında olup biten sosyal meselelere duyarlı, hayattan tam olarak ne istediğini çözmesi gereken ve derginin sosyal medyası için çalışan bir kadın.

The Bold Type'ta üçlünün başından geçenler eşliğinde kadın olmak, kimlik, aşk, moda ve cinsellik gibi konuların anlatıldığı bir yolculuğa çıkılıyor.


** The Bold Type da benzer şekilde meraktan başlayıp izleye izleye sevdiğim bir dizi oldu. Komediyi ve dramayı iç içe götürüp verdikleri sosyal mesajlarda abartıya kaçmamaları artı noktalarından. Bazen biraz fazla mı toz pembe olduk diye içimden geçmiyor değil ama o kadar da göze batmıyor.

İş ortamı olarak baktığımızda Good Toruble'ın benim için daha çekici olduğunu itiraf etmem lazım. The Bold Type'ta yaşananların nereye varacağını az ya da çok tahmin edebiliyorken Good Trouble'da sürpriz faktörünü daha aktif kullanıyorlar. Ama çiftler ve ilişki bazında değerlendirirsek şimdiye kadar The Bold Type tatmin edicilikte daha öne çıkan taraftı. Ayrıca ana üçlünün yanı sıra etraftaki diğer ana karakterleri de etkili biçimde kullanmayı ihmal etmiyorlar.

Freeform kanalını pek de sevdiğimi iddia edemem aslında. Kanalın amiral gemisi Pretty Little Liars ve The Fosters bir kenarda dursun, bazı dizilerinde ya dizilerin kendisi ya da kanalın yayın tutumu nedeniyle anlaşamadığımız çok zaman oldu. Ama bu iki diziyle iyi iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Dolayısıyla konu veya tanıtım üzerinden beğenenlere denemeleri için tavsiye edebilirim.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER