Latin Amerika’yı kasıp kavuran 11 Türk dizisi!

Latin Amerika’yı kasıp kavuran 11 Türk dizisi!
Telenovelalar yani ‘’pembe diziler’’ Güney Amerika toplumunda oldukça önemli bir yere sahip. Hatta kanalların yayın akışı telenovelalara göre belirleniyor. Uzun yıllar Güney Amerika ülkelerinde yayınlanan telenovelaları dünyasını Brezilya ve Arjantin yapımları domine etmiş. Fakat son yıllarda Güney Amerika’da Türk dizileri oldukça popüler hale geldiği için dizilerimiz birçok kalanda telenovela kuşağını ele geçirmeye başlamış durumda.

13 Latin Amerika ülkesinde prime time kuşağında Türk dizileri izleniyor. Şili’den Kolombiya’ya, Peru’dan Uruguay’a kadar birçok Latin Amerika ülkesinde oyuncularımızın ciddi fan grupları oluşmuş durumda. Dizilerimiz, gösterildiği ülkelerin çoğunda reyting sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu sene Paraguay’da yayınlanan 3 dizimiz reyting sıralamasında ilk 3’te yer almış ve yerli yapımları geride bırakmış.

Türk dizileri neden bu kadar seviliyor?

Latin kültürü ile Türk kültürü bazı noktalarda oldukça benzer. Latinler de bizim gibi ailelerine ve geleneklerine bağlı yapıda olan sıcak kanlı insanlar. O nedenle bizim dizilerimizdeki aile bağları, aşk ve insana ait temaları işleyen konuları oldukça beğeniyorlar. 90’larda hepimizin izlediği Marimar, Rosalinda gibi Türkiye’yi kasıp kavuran Latin dizilerine baktığımız zaman bu benzerliği görebiliyoruz. Dizilerimizdeki diyalogları daha derin, oyunculukları daha gerçekçi buluyorlar. Buna ek olarak dizilerde izledikleri Türk geleneklerine ait ritüeller de Latin izleyicinin ilgisini çekiyor.

Latin Amerika’da çok fazla ülkede dizilerimiz yayınlanıyor. Hepsini bir kerede yazmam çok uzun olacağı için ilk yazımda diziler ve yayınlandıkları ülkeleri inceledim. Sonraki yazılarımda dizilerimizi ülkeler özelinde detaylandıracağım.

Haydi gelin hep birlikte Latin Amerika’da hangi dizimiz hangi ülkede popüler birlikte göz atalım.


Dizileri görmek için sayfaları tıklamaya devam ediniz..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER