Grace and Frankie: Sonsuza kadar, hep birlikte...

Grace and Frankie: Sonsuza kadar, hep birlikte...
Bir insanı ne kadar iyi tanıyabilirsiniz? Neredeyse 50 yıl boyunca evli olmak bunun için yeterli midir? Grace and Frankie dizisi izleyiciye gösteriyor ki daima yeterli olmayabiliyor.

Online yayın platformu Netflix, iki sene kadar önce ekrana yeni bir dizi getirmiş oldu. Şimdiye kadar üç sezonu yayınlandı ve dördüncü sezon onayını da aldı. Sezonları 13 bölümden oluşan yapımın başrollerinde ise Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston ve Martin Sheen yer alıyor. Grace and Frankie'nin yaratıcılarından birisi Friends'in de yaratıcılarından olan Marta Kauffman.

Peki, tam olarak nasıl bir diziden bahsediyoruz?

Dizinin merkezinde 70'lerine dayanmış iki çift var: Grace ve Robert - Frankie ve Sol. Erkekler yıllardır birlikte boşanma avukatı olarak çalışan iki yakın arkadaş, eşleri de bu sebeple bir araya gelseler de aslında birbirlerini sevdikleri söylenemez. Hikayemiz ise iki çiftin bir yemekte bir araya gelmesiyle başlıyor. Kocalarının emekliliklerini açıklayacağını düşününen iki kadın hiç beklemedikleri bir bombayı önlerinde buluyorlar.

Bilenler elbet vardır, eşcinsel evlilik Amerika'nın 50 eyaletinde de yasal hale gelmiş durumda. Artık evlenebilecek olan Robert ve Sol, 20 yıldan uzun süredir sürdürdükleri gizli ilişkilerini ve eşcinsel olduklarını eşlerine açıklıyorlar. Evlenme kararı aldıkları için de boşanmak istediklerini belirtiyorlar. Dizi de bu durumun üstüne kurularak devam etmeye başlıyor. Grace ve Frankie, her ne kadar birbirleriyle anlaşamasalar bile çareyi ne hissettiğini en iyi bilen diğerinin yanında buluyor.

Dizide elbette erkek tarafı ve çiftlerin çocukları da kendilerine yer ediniyorlar. Yıllardır sakladıkları sırrı açıklayan ikili artık rahatlasalar bile durumu çocuklarına ve arkadaşlarına da anlatmalı, düğün planlamalı ve eşlerini içine düşürdükleri durum nedeniyle hissettikleri o suçlulukla uğraşmalıdırlar. Hepsi yetişkin olan çocuklar ise haliyle başlarda iki arada kalmış ne yapacaklarını bilemez bir durumda kalıyorlar.

Dizinin en fazla 30 dakika süren bölümleri ise böylece akıp gidiveriyor işte...

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER