The Defenders İstanbul ve Konstantinopolis'e selam çaktı!

The Defenders İstanbul ve Konstantinopolis'e selam çaktı!

Marvel ve Netflix ortak projelerinin en yenisi Marvel's The Defenders, 18 Ağustos'ta sekiz bölümlük sezonuyla izleyici karşısına çıktı. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist'i bir araya getiren dizinin üçüncü bölümünde ise Türk izleyiciler ufak bir süprizle karşılaştılar.

Bölümün başlarında Sigourney Weaver'in canlandırdığı sezonun ana kötüsü Alexandra, hikayenin geçtiği New York'ta bir lokantada ekrana geldi. Öncesinde lokantanın sahibi ve eşinin kendi aralarındaki Türkçe konuşmalarını duyduk. Lokanta sahibinin Alexandra'ya tas kebabı servis etmesinin ardından ikili arasında İstanbul ve Konstantinopolis diyaloğu yaşandı.

Restoran sahibine Türkçe konuşarak teşekkür eden Alexandra, kebabın 'Konstantinopolis'te yediklerinden daha iyi olduğunu belirtince Kadir karakteri onu "İstanbul demek istediniz herhalde. Konstantinopolis, şehrin antik adı," diyerek düzeltti.

Bölümdeki sahnenin bir kısmını Netflix Türkiye kendi hesabından da paylaştı. Bölümde restoran sahibi Kadir'i ve eşini Ümit Çelebi ile Ayşe Eldek canlandırdı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER