Cingöz Recai filminden ilk kareler yayınlandı!

Cingöz Recai filminden ilk kareler yayınlandı!
Türk polisiye roman geleneğinin en önemli karakterlerinden Cingöz Recai, yıllar sonra tekrar beyaz perdede hayat bulacak.

Kanal D ve yılların usta yapımcısı Hayri Aslan iş birliğinde Content Turkey’e yaptırılan filmin senaryosu Kerem Deren ve Pınar Bulut’a ait.

Yılın filmi olmaya aday Cingöz Recai’nin yönetmen koltuğu ise Onur Ünlü’ye emanet.

Yurt dışı sahneleri St.Petersburg’da çekilen film, 13 Ekim’de seyirciyle buluşacak.
 
Kenan İmirzalıoğlu “Cingöz Recai” olursa!
 
1954 yılında Cingöz’ü canlandıran ilk aktör olan Turan Seyfioğlu’ndan sonra 1969’da Ayhan Işık ünlü karaktere hayat vermişti. Modern zaman uyarlamasında ise efsane hırsız Cingöz Recai’yi Kenan İmirzalıoğlu canlandıracak.
 
Cingöz’ün oyun arkadaşı: Haluk Bilginer!
 
Cingöz Recai ile bitmek bilmeyen bir kovalamaca içinde olan Başkomiser Mehmet Rıza’yı, Haluk Bilginer canlandıracak. Daha önce de aynı projede düşman iki karakteri canlandıran İmirzalıoğlu ve Bilginer, yeniden karşılıklı oynayacak.
 
Adından çok söz ettirecek filmin diğer önemli iki ismi ise; Meryem Uzerli ve Musa Uzunlar. Uzerli filmde güzeller güzeli “Göze” karakterine hayat verirken, Uzunlar ise; “Hayalet” ile perdedeki yerini alacak.
 
Yıldızlar geçidi!
 
Cingöz Recai'de yıldızlar sahne alacak. Rüya cast olarak tabir edilecek filmde; Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ve Musa Uzunlar ile birlikte Serkan Keskin, Fatih Artman, Günay Karacaoğlu, Algı Eke, Laçin Ceylan, Hakan Boyav, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Meriç Aral ve Boran Kuzum gibi önemli isimler yer alacak. 
 
Modern zamanların Cingöz’ü!
 
Yaklaşık yarım yüzyıl sonra Kenan İmirzalıoğlu oyunculuğuyla beyaz perdede olacak Cingöz Recai’nin genel hikâyesi ise şöyle;
 
“İyiliksever hırsız” Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. Tabii ki belası Baş Komiser Mehmet Rıza da peşinde.
 
Cingöz Recai herkesin başına bin çorap örerken, ona oynanan kaderin cilvesi güzelleri güzeli Göze’dir.
 
Yılın en çok konuşulacak olan filmi Cingöz Recai, 13 Ekim’de vizyonda!

İşte film setinden İLK KARELER! BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER