Vicious: Sevgi, nefret ve komedi

Vicious: Sevgi, nefret ve komedi
İngiliz espri anlayışını oldum olası biraz tuhaf bulmuşumdur. Muhtemelen Amerikan komedilerini izleye izleye oradakine daha alışık olduğumdan ya da bizdeki mizahtan farklı olmalarından dolayı gelen bir durumdan. O nedenle İngiliz komedilerini izlemeye başlamadan önce biraz daha seçiçi olduğumu düşünüyorum. Ama şunu da itiraf etmem lazım, komedilerde de dramalar kadar iyi iş çıkaran bir millet.

Zaten sezonları da kısacak yaptıklarından boşlamıyorlar en azından. Vicious da İngiliz komedilerinden kaçırmamam gerektiğini düşünerek başına oturduğum bir dizi olmuştu vakti zamanda. Dizinin başrolünde hala çoğu kişinin Gandalf veya Magneto olarak bildiği Ian McKellen ve oyunculuğunu sevdiğim isimlerden Emmy-BAFTA ödüllü Derek Jacobi bulunuyor.

Yanlarında da Harry Potter sevenlerin Madame Maxime olarak bildiği Frances de la Tour ile Iwan Rheon yer alıyor. Misfits'i bir kenara koyalım; Iwan Rheon'u Game of Thrones'un Ramsay Bolton'u olarak yeterince tanıyan vardır. Bunların birçoğu da karakterinden nefret ediyordur zaten. Vicious 2013-2016 aralığında iki sezon ve iki özel bölüm, toplamda 14 bölüm süren bir yapım oldu. Rheon da iki diziyi bir arada yürütmüştü ve bir tarafta insanların nefreti toplarken diğer tarafta güldürmesi bana kalırsa harika bir tezat oluşturmuştu. Ayrıca Misfits'ten beri komediye de çok yakıştığını düşünüyordum, yanılmamış oldum. Bir de Game of Thrones veya Misfits'in aksine burada aksanını Allah ne verdiyse misali kullanmış sağ olsun.

Peki, nasıl bir diziden bahsediyoruz?

Yaklaşık 49 yıldır birlikte olan ve birlikte yaşayan Freddie ve Stuart ikilisinin evine konuk oluyoruz. Dizinin çoğu burada geçiyor. Zaten esasında bir stüdyoda çekilen kahkaha efektli komedilerden. Freddie pek ünlü olmasa da aktörlük yapıyor, Stuart ise kendini epeydir evin ve köpeklerinin idaresine vermiş birisi, vakti zamanında bir barda çalışıyormuş. İkilinin tanışması da yıllar önce bu şekilde olmuş.

Bu eşcinsel çiftin hayatı üst katlarına Ash isimli bir gencin taşınmasıyla renkleniyor işte. Ama sadece Ash'i değil, çiftin yakınındaki kişiler Violet, Mason ve Penelope'yi de hikayeye dahil ediyoruz. Zaten ana kadro hepi topu altı kişiden oluşuyor.

Vicious, genel olarak Freddie ve Stuart arasındaki sevgi-nefret karışımı ilişki üzerine kurulu olarak ilerleyen bir komedi dizisi. İkili birbirine laf sokmadan yapamayan ama birbirini de elbette seven bir çift. En yakın arkadaşları Violet erkek delisi bir profil sunarak onlara eşlik ediyor. Zaten dizideki bir çıkış noktası da Violet'in fırsat buldukça Ash'e asılmaları. Freddie'nin kardeşi Mason cimriliğiyle tanınıyor, Penelope ise unutkanlığıyla meşhur. Ash'in de kendine has tuhaflıklarını katarsak dizi işte bu şekilde ortaya karışık bir şekilde ilerleyip gidiyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER