Amerikan Dizilerinde Sezonun İptal ve Devamları

Amerikan Dizilerinde Sezonun İptal ve Devamları
Eylül ayında açtığımız dizi sezonunu hem ülkemizde hem de Amerika'da kapatıyoruz artık. Mayıs ayına girmemizle birlikte Amerikan kanalları yeni sezonla ilgili planlarını topluca duyurmaya başlıyorlar. Nihayet işte o çetrefilli dönemin zamanı geldi.

Bu planlara da sadece yeni sezondaki yeni diziler değil, aynı zamanda hali hazırda yayınlanan dizilerin kaderini tayin etmek de dahil. Aslında site yazarlarından Arman Güvenç, haftalık reyting yazılarında dizilerin durumundan ve geleceğinden bahsediyordu; geçtiğimiz birkaç gün içinde gelen onay ve iptal haberleri site bünyesinde haber olarak yayına girdi aslında. İşte, ben de kapanışa gelmemizle birlikte bunların toparlamasını bir yapayım dedim.

Bu arada yazının başından beri bahsettiğim o kanallar, Amerika'nın 'ulusal' kanalları. Yani belli bir sisteme veya takvime göre çalışan ABC, CBS, FOX, NBC ve The CW beşlisinden bahsediyorum. HBO, Showtime, FX, AMC gibi kanallar Amerika'nın kablolu kanalları, yani aylık cüzi veya belli bir miktarda ücretle üye olunan kanallar olduğundan daha bağımsızlar, farklı onay veya iptal kıstasları var, dahası hepsinin kendi kafalarına göre bir takvimleri oluyor.

Yazının en son sayfasında da bu beş ulusal kanalın yaz sezonunda yayınlayacağı dizilerin biraz bahsi geçecek. Başlayalım bakalım...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER