Hayat Şarkısı: Hazer Torunbaş - The King (*)

Hayat Şarkısı: Hazer Torunbaş - The King (*)
Bırakın kendi yaşadığınız ilişkileri bir kenara, üzerine de şahit olduklarınızı ekleyin; göz atın bakalım her örnekte kazanan aşk mı olmuş? Geçmişten günümüze halk hikayelerini, okuduğunuz romanları, izlediğiniz yerli/ yabancı dizileri ve filmleri gözden geçirin hafızanızda hızlıca… En mükemmel aşklar bile mutlu sonla bitmeyebiliyor değil mi?
 
Sevişmelerinden didişmelerine, birlikte oldukları her sahneyi defalarca izleyebileceğim, üstüne üstlük birbirlerine deliler gibi aşık olduklarına kalpten inandığım Hülya- Kerim için ben de mutlu son isterim; hatta günümüzde moda olan tanımla ‘mutlu sonsuz’… Yine de hikayenin gidişatına göre alternatif mutluluklara da - şimdilik kırıntı olsa da, kapalı değilim.
 
Sizden ricam Mahinur Ergun’un kaleminden mükemmel tutarlılıktaki Kerim karakterini ve onu layıkıyla canlandıran üstelik Kerim’e her serzenişimizi bumerang etkisiyle geçersiz kılan eritici bir gülüşe sahip Birkan Sokullu’yu şöylece masanın kenarına bırakalım, arkamıza yaslanalım ve yazıyı okuduğumuz sürece sadece Hazer Torunbaş’a odaklanalım…


 
Cevher kadınlarının söylemiyle “Hay maşallah” (Pamir Pekin’in kendi Instagram hesabından alınmıştır.)
 
Üç bölümdür misafir oluyor hanemize, hoş gelmiş. Sefalar mı getirmiş yoksa yaptığı iyiliklerin arkasında yakın zamanda saplantıya dönüşecek bir ilgi mi var bekleyip göreceğiz. Bu süreçte izleyiciler arasında taraflar çoktan belirlenmiş, hatta sosyal medyada kılıçlar kuşanılmış: Kerim'ciler ve Hazer’ciler karşı karşıya…  Kerim’i hataları nedeniyle gömenler Hazer Torunbaş’a ‘Yetiş Süpermen’ kapsamında kucak açmış; Kerim’in bana göre giderek büyüyen hatalarını sebep sonuç ilişkisi içinde mantıklı bulan ve karakterden umudunu henüz kaybetmemiş Kerim'ciler ise Hazer'i kötü niyetli fırsatçı olarak benimsemiş.
 
Günün sonunda adam “The King” (*). Şöyle ki;
 
Torpil olayında “Hazer net kötü niyetliydi.” diyebilir miyiz? Kardeşinin hayatını kurtaran hocasına geçirdiği zor dönemde biraz nefes almasını sağlayacak bir molaya gücünü devreye koyarak olanak sağlamasının torpilin etik değerlerimize uygun olmaması haricinde nesi yanlış?
 
Kendi cümleleriyle “Seni hayata döndüren adama bu kadarını borçluyuz. Yaşadığı o korkunç şeylerden sonra uzaklaşmak iyi gelir ona da…” Üstelik bu torpile ön ayak olmasının gerisinde evliliğinde yaşadıklarının da etken olduğunu göz ardı etmeyelim. Kerim’le kolayca empati kurabiliyor çünkü Melisa’nın Kerim ve evliliği hakkında anlattıkları onun da başından geçenlerle birebir aynı değil mi? Taraflardan biri eşine ihanet eden, çocukları bahane ederek elinden her şeyi almaya çalışan servet avcısı bir eş.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER