Kiralık Aşk: Herkese Ömer İplikçi’den Bedava İkinci Şans!

Kiralık Aşk: Herkese Ömer İplikçi’den Bedava İkinci Şans!
“Bir hatayı bir kere yaparsan senin ayıbın ama iki kere yaparsan benim ayıbım”

Prens Ömer İplikçi

Kiralık Aşk geçtiğimiz sezona bomba gibi veda etmişti. Evet, gerçek anlamda bir bombaydı. Defne, nikah öncesi Ömer’in aşırı duygusal sözlerine dayanamayıp (Sanki daha önce daha duygusallarını söylememiş gibi.) tüm sırları 5 dakikalık bir mini özet haline getirdi ve pimi çekilmiş bomba gibi Ömer’in önüne bıraktı. Tepki vermek şöyle dursun, Ömer’e bu kadar ağır bir şeyi öğrenirken oturup soluklanacak, “Ay kalbim... yeterr duymak istemiyorum.” diyecek, kısacası hayatının şokunu yaşayacak fırsat tanınmamıştı. Onun yaşayamadığı şoku biz ekran karşısında onun yerine de yaşarken bölüm bitmiş, geriye bize üç ay komplo teorileri üretmek kalmıştı. Aylardır yapılmayan tahmin, yazılmayan senaryo kalmadı. Ömer’in oyunu aslında biliyor olmasından tutun, Defne’nin hamile olmasına kadar yüzlerce değişik fikir vardı izleyicilerin kafalarında. Yeni katılacak oyuncu haberleri de gelmeye başlayınca, senaryo nasıl ilerlerse ilerlesin, bizi yepyeni bir Kiralık Aşk’ın beklediğine herkes ikna olmuştu. 

Neyse sayılı gün çabuk olmasa da (Zorlu bir üç aydı.)  geçti. 53. Bölüm geldi çattı ama o da ne? Bizim dizi gitmiş yerine yenisi gelmiş gibiydi. Mekanlar değişmiş (Ömer’in kırmızı kapılı evinin değişmesine hala üzülüyorum), yeni oyuncular girmiş, yepyeni bir hikaye başlamıştı ve bu hikaye kimsenin yazın tahmin ettiğine benzemiyordu. Benzemiyordu çünkü buna benzer şeyler düşünenlere “Hadi canım ordan o kadar da olmaz, kesin çok değişik şeyler izleyeceğiz” deniyordu. Ama olmuştu! Tam da o kadar olmuştu! Hayaller sinirli, öfkeli, kırgın bir Ömer ve üzgün, pişman bir Defne iken, hayatlar herkesi affetmiş ve yaptıklarından pişman olan bir Ömer ve itirafı nikah masasında yaptığına pişman olmayan Defne olmuştu (Yazar burada gözyaşlarına boğuldu.) Tamam, herkesin böyle bir beklentisi yoktu ama daha ilk bölümden Defne’yi affeden bir Ömer hepimizi şaşırttı kabul edelim. Defne’nin durumla ilgili ne hissettiğini çok göremedik üzgün olduğu muhakkak ama anneannesi, abisi ve İso Ömer’e öfke doluyken kendisinin de “Bu evde onun adı geçmeyecek.” (Bahsedilen ev Ömer tarafından en naif duygularla gizlice alınıp, tapusu İso’nun üstüne yapılmış, bu lafı söyleyen Serdar ise Defne’nin tüm bu yalanlara batmasına sebep olmuştu.) kıvamında bir öfkeye sahip olup olmadığını bilmiyoruz ama son sahneye, Ömer’in kucağından bir hışımla atlamasına bakarsak bir yıl boyunca “Ömer yine bana güvenmedi.”, “Nikah masasında da olsa anlattım, Defne’nin bir bildiği vardır demedi.” gibi düşünceler ile depresyondan depresyona koşmuş gibi gözüküyor.

Neyse efendim uzatmayayım 53. bölüm itibariyle hikayenin ne şekilde ilerleyeceğini az çok anladık. Dizinin adı Kiralık Aşk olduğu için mi bilinmez kiralık aşksız olmaz deyip yeni bir hikaye geliştirilmiş. İstanbul’un en cool adamı kiralık aşk olarak tutulmuş, bunu özellikle vurguluyorum çünkü Pamir’in en cool erkek olduğuna inanmamız için olağanüstü bir çaba sarfedilmiş boşa gitmiş gibi hissetmesinler. (Tamam, tamam! Pamir İstanbul’un en cool erkeği ama Allah aşkına tüm sahnelerini ağır çekimde vermeyin içimiz şişiyor.) Neriman yine başına gelenlerden ders almamış. Dede ise her zamanki gibi Ömer’in dedesi olmak istemiyormuş sayın seyirciler! Şu lanet mirasını bir hayır kurumuna bağışlamak yerine yine olayların fitilini ateşledi. “Ekmek yoksa pasta yiyin.” sözünden ilham almışcasına “Ömer yoksa Defne var mirasım onun.” dedi. Ne ters köşe ama? Haziran’dan beri buna benzer bir şey olacağı aklımızın ucundan dahi geçmezdi…

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER