Beni Affet: Hayatın içinden her şey

Beni Affet: Hayatın içinden her şey
Her insan izlediği dizi ya da filmlerde kendinden bir parça bulur. Bir senaryoyu insan kalbi için unutulmaz kılan da, içinde kendinden veya hayattan bulduğu parçalardır zaten... Hepimiz hayatın inişli çıkışlı farklı farklı etaplarında türlü sınavlardan geçerken, acıyı, öfkeyi, tutkuyu, hırsı, ama en çok da aşkı deneyimleriz. O yüzden dizi ve filmlerin olmazsa olmazıdır bir parça AŞK! Yine o yüzden her senarist, başka bir duygu saklar kelimelerin arasına, sırf izleyiciyi kalbinden vursun diye!

Hayatı yoğun yaşayan insanlar, dizi konusunda seçicidirler. Kalite ararlar, zeki bir kurgu ararlar ama en çok kalplerine dokunan bir parça ararlar izledikleri dizide... Yapımcılığını Nilgün Sağyaşar’ın, uygulayıcı yapımcılığını Mehmet Erişdi’nin ve yönetmenliğini Bergüzar Demiroğlu’nun başarıyla yürüttüğü Beni Affet, Star Tv’nin uzun yıllardır devam eden en başarılı günlük dizilerinden. Bu dizinin içinde her şey var. Dünyanın minyatür bir senaryosu adeta.

Basit gibi görünen bir kurgunun arkasında öyle incelikli hesaplanmış bir senaryo var ki, senaristler Vural Balıkçı, Baran Yıldırım, Ayşem Özge, Yoldaş ve Merve Ateşoğlu’nu gönülden tebrik etmek gerek. İlk başladığımda bu detayları yakalayamıyordum ama diziyi düzenli takip edince, detayların yoğunluğu ve olay örgüsünün ince hesaplarla bu kadar zenginleştirilebilmesi, beni diziyi daha çok takdir etmeye itti. Diziye, çalışmadığım bir dönemde, evde sabır sınavı verirken denk geldim. Sabahtı, tekrarı veriliyordu her gün saat 9:00’da... Benimse yataktan çıkasım gelmiyordu nedense, öyle anlamsız bir can sıkıntısı evresi... Önce oyuncuların gözlerindeki sahicilik çekti beni içine...Samimiyetleri ve kimlikleriyle örtüştüğü her hallerinden belli olan başrol oyuncularının karakterlerindeki duruluk.
 
Feride, Cüneyt, Bahar ve Kemal. Karakterleri sırasıyla Şeyma Korkmaz, Murat Danacı, Gaye Turgut Evin ve Mert Altınışık’ın canlandırdığı senaryoda, yan rollerde de çok başarılı performanslar var. Dizide beni içine çeken şey de, ana rollerle yan rolleri bu kadar başarıyla bir bütünün parçaları kılabilmeleriydi. Herkesin görmediği detayları görebilmem...


 
Sonradan Gaye Turgut’la evlendiğini öğrendiğim Deniz Evin, Umut rolünde duygularını öyle güzel ekrana yansıtıyor ki, içindeki öfkeyi, kalbindeki tutkuyu, zaman zaman senaryo gereği bastırdığı acıyı, ruhundaki saf sevgiyi ve hayatı sahiplenişi bu kadar güzel yansıtabilmek ancak bunu gerçek hayatta da hissedebilmekle olabilir diye düşünmüştüm. Sanırım öyle...

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER