K-Drama Aktörleri: Hyun Bin

K-Drama Aktörleri: Hyun Bin

Secret Garden’ın Kim Joo-won’u Hyun Bin

Secret Garden dizisiyle birlikte dünya çapında üne kavuşan Koreli aktör Hyun Bin, çok yakında sinemaya dönüyor. Yeni projeleri hayranları tarafından dört gözle beklenen aktörün başarılı kariyerine şöyle bir göz atalım.

1982 doğumlu aktör, Chung-Ang Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi aldı, bu sırada birçok okul oyununda yer aldı. Yüksek lisansını yine aynı programda gerçekleştirmekte.

Hyun Bin, ekranlardaki ilk çıkışını My Name Is Kim Sam-soon (2005) adlı romantik komedi dizisi ile birlikte yaptı. Yetenekli aktör, rolünü en iyi şekilde canlandırabilmek için piyano dersleri aldı. Dizi yayınlanan son bölümüyle %49.1 izlenme oranı yakalayarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Hyun Bin, kariyerinde hızla yükselirken sinema perdesinin de aranan oyunculardan biri olmaya başladı. "My Name Is Kim Sam-soon" dizisinden bir yıl sonra yer aldığı A Millionaire's First Love filmi ile birlikte dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Film, milyoner olabilmek için büyükbabasının vasiyeti üzerine liseyi bitirmeye Boram Lisesi’ne giden ve burada Eun-Hwann adlı genç bir kızla tanışan genç sert bir adamın hikayesini anlatıyor. Başarıyla canlandırdığı rol, aktöre 42. Baeksang Sanatları Ödülleri'nde “En Popüler Aktör” ödülünü kazandırdı. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER