Kiralık Aşk: Birbirinizin kıymetini bilin

Kiralık Aşk: Birbirinizin kıymetini bilin
Düğün

Bu konuyu düşünürken Kiralık'çılar yoruldu. Niye mi? Bölümün ilk sahnesi yine Haziran 2016‘dan giriş yaptı. Biz de bunu bekliyorduk. Kol düğmeleri kalsın orada sonradan aydınlattı bizi. Sude Sinan dansını görüp de Sinan’ın bakışlarından şüpheye düşen tek ben değildim umarım. Düğün Sude’nin dedim. Sonrasında ise Koriş, kocan geldi diyerek Yasemin’e, okları Yas&Sin düğününe çevirdi. Ne zaman ki o kol düğmelerinin İplikçi yadigârı olduğunu öğrendik, o zaman anladık ki bu düğün ya Sude ile Sinan’ın ya da Defne ile Ömer’in düğünüdür.

Kıskançlık

Sude&Sinan dansını gören Yasemin nasıl kıskanmasın? Ben ekran karşısında elektriği hissettim. Yasemin’i durduran Koriş’e de selam olsun, düşünceli Koriş.  Ya Defne ne yapsın? Salona girdiği an gözleri Ömer’ini ararken, Ömer’in yanında Fikret ve magazincilerle karşılaştı. Sonrasındaki evlilik sorusu ise işin tuzu biberi oldu. Soruyu sorduran Sude cadısını unutmayalım. Defne ne kadar ‘seni seviyorum’ cümlesini duysa da katlanamadı çekti, gitti tabii ki.

Koriş Diyelim Gülelim

Mikrofon açık dedikodu yapıp, sonrasında depresyonlara giren Koriş; iyi ki varsın. Varsın ki bizlere Kansersiz Yaşam için mesaj attırıyorsun.

Gelelim en çok güldüren sahnelere: Sinan&Koriş tabii ki. Sinan ile Koray’ı izlemek bize yaradı, bu sahneler artabilir. Siz o sahneleri nasıl çektiniz acaba? Gülmekten çekebildiniz mi? Biz gülerken bir hâl olduk da. Saç baş yolup, liseli kız kavgası tadında erkek kavgası izletmek, tek Kiralık Aşk’a özgü bence. Üstelik şiddet içermekten çok arkadaş didişmesine benzemesi de işin cabası.

Gaz sıkışmasını kalp krizi diye yayan, düzeltmeyip, dostu düşmanı tanımaya çalışan Koriş’e de bir gülücük koyalım. Hele o mimikleri yok mu! Gizli gizli kapıyı süzerken Ömer’i görünce ahlar vahlar başladı. Kavga sahnesinde de pasta yerkenki suratına bir bakın derim.

Sinan - Yasemin - Sude’li Aşk Üçgeni

Sinan herkese karşı aşkını savunur oldu, evliliğe varan sözleriyle aşkının arkasında durdu. Koriş ile kavga etti, Neriman’dan çekinmedi, Sude’ye açık sözlü oldu. Yasemin ise kıskançlığı Sinan’a karşı dozunda tutmayı başarsa da, Sude’yi kovmaktan kendini alamadı. Tabii iş ile aşkı karıştırmamak gerek. Ama her an kendisine saldırmaya hazır, arkasından iş çevirebilecek biri ile aynı şirkette çalışmak kolay değil. Sude ise beni şaşırttı. Sinan’a gidip, işten kovulmasını avantaja çevirmeye çalışacağını düşünürken, o yine dizinin yılanı Deniz’e gitti.

Sude’nin evlenme hayallerine katılan Neriman’ın, kızının bir sözüne inanıp bu işe girmesi beni şaşırtıyor. "Sinan beni seviyor, Yasemin bir heves" diyen kızının, eski saplantılı hallerini nasıl görmüyor?

Şirketler Birleşecek mi?

Yasemin iş için güzel bir karar aldı, Deniz’den ve kötülükten tamamen kurtulmak, yanlış yoldan erken dönmek iyidir. Sinan’ a dediği gibi, aralarında özel bir şey olmasa da aklına bu çözüm gelirdi. Sinan sevdiğini yanında görmek istiyor haliyle. Hatta Defne konusunda haklı yanları olsa da, çok mantığa yatmıyor. Ama İz konusunda kesinlikle haklıydı. Sonrasında Ömer cephesinden bakıyorum: eskiden Yasemin’in şirkete verdiği zararlar düşünülünce ortaklık büyük risk. Her ne kadar Yasemin değişse de Ömer güvenemiyor. Çalışanı olsa kabul eder de, ortaklık büyük mesele. Kardeşim dediği Sinan ve Koray ile bile yeri geliyor anlaşamıyor. Yasemin’inin hakkının yenemeyeceği nokta ise samimiyeti olsa gerek. Sonuçta bir cümle ile Defne’nin şirket değiştirmesini kabul etti. Yasemin’in bu olumlu dönüşümlerinden dolayı Passionis çatısına girmesini istiyorum.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER