Kim Kimdir: Arıza

HASAN KIRBAŞ (ALİ SEÇKİNER ALICI)

Hasan 50’li yaşlarında, eski kulağı kesiklerden, şimdi bir tövbekar ve Ali Rıza’nın çalıştığı taksi durağının kahyasıdır. Hasan henüz genç bir delikanlıyken, pavyon fedaisi olarak girdiği yerde, kısa sürede namlı ve belalı bir tetikçiye dönüşmüştür, ömrünün 16 senesini çeşitli cezaevlerinde geçirmiştir, ancak bu cezalar onu ıslah etmek yerine daha çok öfkelendirmiştir. Elim bir hadise, Hasan’ın yaşadığı hayatla acı bir şekilde yüzleşmesine sebep olmuş, Hasan herşeyi geride bırakarak bir taksi durağında kahyalığa başlamıştır.

Hasan kısa sürede mahallenin sevilen ve saygı duyulan abisine dönüşür. Mahallenin genç delikanlılarına, kendi düştüğü yola düşmemeleri için öğütler vererek, onları kötü alemlerden koruyarak, diyetini ödemeye çalışır Hasan.

Yağız bir delikanlı olan Ali Rıza’nın, potansiyelini fark etmiş ve onu bir nevi korumasına almak için, çalıştığı durakta işe başlatmıştır. Ali Rıza, İstanbul’un namlı mafya babalarıyla savaşa girdiğinde, ona akıl vermeye ve yol göstermeye çalışan da yine Hasan olacaktır. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER