Salak ile Avanak geri döndü!

Salak ile Avanak geri döndü!
Film, 14 Kasım itibariyle vizyonda...
Müstehcen komedide bir kült olan Dumb and Dumber( Salak ile Avanak), devam filmi Dumb and Dumber To ile vizyonda! Dumb and Dumber To, ilk filmden 20 yıl sonra, daha zeki espriler ve temposu düşmeyen performanslarla (Jim Carrey ve Jeff Daniels) güldürmeyi başarıyor. Farelly Kardeşler’in ilk filmdeki TV vizyonundan fersah fersah uzaklaştıklarını gösteren başarılı yönetmenlikleri, Sean Anders ve John Morris’in senaryoya yerleştirdiği akıllıca ve ters köşe hamleleriyle ilkinden daha komik, eğlenceli ve su gibi akıp giden bir bir film duruyor karşımızda.

Jim Carrey ve Jeff Daniels harika bir ikili!

Dumb and Dumber, vizyona ilk girdiğinde, odağında yer alan, gerçekten salak ve avanak iki karakteriyle hem slapstick dediğimiz kaba komediye hem de tuvalet komedisine büyük katkı sağladı. İğrençlik sınırını zorlayan şakalar bu filmle birlikte hayatımıza girdi. Dumb and Dumber ın bu devam filminde de mevcut çizgi bozulmadan daha orijinal esprilerle Lloyd ve Harry’nin yer yer tesadüfi yer yer de nostaljik (bir o kadar eşek şakalarıyla dolu) bir yol komedisine sürükleniyoruz.

Fragmanda gördüğünüzden fazlası var bu filmde...

Fazla söze gerek yok. Dumb and Dumber To ( Salak ile Avanak: Geri Dönüyor) , komedide kıstas aramayanlar ve sinemada bir nebze de olsa nostalji yaşamak isteyenler için harika bir seçim. Devam filmi, 104 dakika boyunca neredeyse kesintisiz bir kahkaha tufanı yaratırken, Jim Carrey ve Jeff Daniels’ın 20 yıl sonra da aynı dinamizmle karakterlerine hayat vermesi yüzleri güldürüyor.

*Travis’in kardeşine düşünülen kamuflaj muazzam

*Final keşke bu kadar ivedi bir ters köşeye bağlanmasaydı.

Filmin Notu: 5/4

Tuvalet komedisi (off-color humor): İçinde her türlü dışkı, cinsel organ, belden aşağı esprisi mevcut komedi türü.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER