Disney+ Polonya'daki ilk dizisiyle Orta ve Doğu Avrupa bölgesine de giriş yapıyor

Disney+ Polonya'daki ilk dizisiyle Orta ve Doğu Avrupa bölgesine de giriş yapıyor
Domingo Leiva/Getty
Disney+, Polonya yapımı yeni draması "Breslau" için yeşil ışık yakarak Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde de orijinal yapımlara giriş yapıyor.

Deadline'ın haberine göre dizi projesi, korkunç bir cinayeti araştıran bir polis memurunu takip edecek ve prodüksiyon çalışmaları devam ediyor. Oyuncu kadrosunda Tomasz Schuchardt (You are God), Agata Kulesza (Ida) ve Sandra Drzymalska (Filip) yer alıyor. Bartosz Janiszewski ve Magdalena Żakowska'nın senaryosunu kaleme aldığı dizinin bölümlerini Leszek Dawid (Benim Adım Ki) yönetiyor.

Sekiz bölümlük suç draması 1936 yılında Breslau'da (Polonya'nın Wrocław şehrinin Almanca adı) işlenen vahşi bir cinayeti soruşturan ve yaklaşan Olimpiyat Oyunları nedeniyle ekstra baskı altında olan komiser Franz Podolsky'ye odaklanıyor.

Polonya'nın en büyük bağımsız stüdyosu ATM Grupa, Breslau için yapımcılık görevini üstleniyor. ATM Grupa'nın arkasında olduğu yapımların arasında The Border, Hold Tight ve Absolute Beginners da yer alıyor. Çekimler Polonya Film Enstitüsü'nün mali desteğiyle Polonya'da gerçekleştiriliyor.
 
Disney+ CEE Orijinal Yapımlar Direktörü Magdalena Cieslak, konuyla ilgili "Bu bizim Orta ve Doğu Avrupa'daki ilk orijinal yapımımız ve bu kadar yetenekli ve deneyimli yaratıcıların ve oyuncuların proje üzerinde çalışıyor olması bizi heyecanlandırıyor. İlk Polonya dizimizin daha geniş kitlelere yönelik yapımlar sunacak olmasından da ayrıca mutluyuz," dedi.

Disney+'ın ülke yöneticilerinin Mart ayında Series Mania'daki bir oturumda Fransa, Almanya ve İspanya'dan yeni şovları duyurmasının ardından Orta ve Doğu Avrupa bölgesiden de yeni bir dizi haberi gelmiş oldu. Disney+'ın son dönemdeki yeni Avrupa dizileri arasında Becoming Karl Lagerfeld, Cristóbal Balenciaga ve Shardlake de yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER