Callum Turner, Apple’ın Neuromancer uyarlamasının başrolü oldu

Callum Turner, Apple’ın Neuromancer uyarlamasının başrolü oldu
Getty Images
William Gibson'ın "Neuromancer" romanının Apple TV+'ta yayınlanacak dizi uyarlamasının başrolü belli oldu. Son olarak Apple'ın "Masters of the Air" dizisinde rol alan Callum Turner kadroya katıldı.

10 bölümlük drama Case (Turner) adında üst düzey bir süper bilgisayar korsanının, suikastçı olan ortağı Molly ile birlikte, anlatılmamış sırları olan bir şirket hanedanına soygun yapmayı amaçlayan bir dijital casusluk ve yüksek riskli suç ağının içine itilmesini konu alıyor.

"Neurmancer", ortak yaratıcıları Graham Roland ve JD Dillard'dan geliyor. Roland aynı zamanda showrunner olarak görev yapacak, Dillard ise pilot bölümü yönetecek. Skydance Television, Anonymous Content ile ortak yapımcılık yapacak.

"Neuromancer" Gibson'ın siberpunk türünün doğmasına yardımcı olan ilk romanı. İlk kez 1984 yılında yayımlanan kitap Hugo Ödülü, Nebula Ödülü ve Philip K. Dick Ödülü'ne layık görüldü. Kitap Gibson'ın "Count Zero" ve "Mona Lisa Overdrive" adlı iki devam kitabıyla devam etti. Yıllar içinde kitabın filme uyarlanması için çeşitli girişimlerde bulunuldu, ancak sonuç alınamadı. Dizi ilk olarak Şubat ayında duyuruldu.

TV kariyerinde BBC imzalı "Glue" ve "War & Peace" gibi yapımlar da olan Turner sinemada ise "Fantastic Beasts" serisinin yanı sıra "Queen and Country", "Green Room" ve "The Boys in the Boat" gibi filmlerle tanınıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER