Akıncı ikinci sezonuyla 17 Haziran’da atv ve MinikaGO’da başlıyor!

Akıncı ikinci sezonuyla 17 Haziran’da atv ve MinikaGO’da başlıyor!
Türkiye’nin ilk animasyon süper kahramanı Akıncı ikinci sezonuyla 17 Haziran’da atv ve MinikaGO’da başlıyor. İlk sezonu büyük ilgi gören Akıncı’nın yepyeni bölümleri yine Harun Can’ın eşsiz seslendirmesiyle ekranda olacak.
 
Kadim bir geleneğin son temsilcisi olan Akıncı’nın kötülerle mücadelesi kaldığı yerden devam ediyor. İlk sezonda deşifre olan Akıncı bu kez çok daha büyük bir sınavdan geçecek.
 
İyilerle kötülerin amansız mücadelesi kaldığı yerden devam ediyor. Akıncı’nın deşifre olmasıyla saflar belli oluyor, kim dost kim düşman yeniden sorgulanıyor. Gücünü ve cesaretini göğsündeki hilalden alan Akıncı, düzen ve adaleti sağlamak için mücadeleden asla vazgeçmiyor.
 
Köklü Zincir geleneğine karşı büyük bir mücadele içinde olan Akıncı, yeni sezonda medya ve teknoloji konularında etki alanını genişleten Zincir topluluğuna karşı gücünü ve zekasını bambaşka bir boyuta taşıyor. Akıncı’nın yine en büyük hedefi kılıca ulaşmak ve yoluna engeller koyup halkın güvenliğini tehdit eden Zincir’in planlarını bozmak.
 
Akıncı Zincir’i zayıflatmak ve doğrudan şaşmamak için var gücüyle mücadele ederken kılıca da adım adım yaklaşıyor. Akıncı’nın gerçek kimliğini bilen, kendi tasarladığı yapay zeka Cezeri ve Orhan’a bu sürecin sonunda bir kişi daha ekleniyor.
 
Yeni Zincir üyelerinin de ortaya acıktığı yepyeni sezonda, Akıncı’nın gerçek kimliğiyle ilgili araştırmalar yapan Nergis ise, kendi hayatıyla ilgili çok büyük bir gerçekle yüzleşiyor ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.
 
Temeli binlerce yıl öncesine dayanan gizemli hikayesiyle Akıncı, mücadele ve stratejinin daha da ön plana çıktığı yepyeni sezonuyla 17 Haziran’da atv ve MinikaGO’da.
 
Akıncı Hakkında:
İyiliği, düzeni ve adaleti savunan Akıncı geleneğinin, çizgi dizi evrenindeki yansıması olan Akıncı, Türk süper kahramanımızın kötülük ve kaosu besleyen köklü Zincir topluluğuna karşı giriştiği büyük savunmanın hikayesi.  
 
Uzun süre kim olduklarını bilmediğimiz beş kötüden oluşan Zincir, kadim kılıcın peşindeyken, Akıncı beyi Fatih ise yüzyıllardır var olan ve kılıçla şahlanan bir geleneği korumanın peşinde. Bir yandan bu amacına hizmet eden Akıncı diğer yandan da karşısına çıkan bağımsız kötülere de kendi yöntemleriyle engel oluyor.
 
Zincir; medya, biyokimya, finans, silah ve bilişim alanlarında çok güçlü görünse de Akıncı’nın donanımı onları durdurmaya yetecek kadar gelişmiş durumda. Kendi tasarladığı, adını alim ve mucit El-Cezeri’den alan Cezeri isimli yapay zeka ve Akıncı geleneğinden gelerek, yüzyıllar boyunca Akıncı beylerine hizmet etmiş bir ailenin son üyesi Orhan onun en büyük yardımcıları.
 
Akıncı kadim bir geleneğin son temsilcisi olmasının yanında aynı zamanda kendi kostüm, ekipman ve araçlarını yapabilen bir teknoloji dehası. Adları kültürümüzden esinlenerek koyulan Miraş, Puyan ve Mercan adlı üç aracı, bileklerinde birer tatar yayı, belinde hilal yıldızları ve sırtında teknolojik bir sopası bulunuyor.
 
Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan projede Türkiye, Rusya, Ukrayna, Mısır, Brezilya ve Arjantin’den toplamda 150 sanatçı yer aldı. 6 aylık bir Ar-Ge sürecinin ardından çekilmeye başlanan Akıncı’nın senaryosu Ali Hakan Kaya’nın kaleminden çıktı. Genel konseptleri Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen bir sanat yönetmeni tarafından hazırlanan ve güçlü görselliğiyle dikkat çeken projenin yönetmenliğini de M. Ammar Gündüz yaptı. Akıncı karakterini seslendiren Harun Can ise aynı zamanda projenin seslendirme yönetmenliğini de üstlendi. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER