Rami Malek, yeni dizisinde Buster Keaton'ı canlandıracak

Rami Malek, yeni dizisinde Buster Keaton'ı canlandıracak
Oscar ve Emmy ödüllü oyuncu Rami Malek'in yeni dizi projesi belli oldu. Deadline'ın haberine göre Malek; Amerikalı komedi oyuncusu, sinemacı, yapımcı ve senarist Buster Keaton'a hayat verecek.

Warner Bros. Television imzalı projeyi son dönemde The Batman'le gündemde olan Matt Reeves hazırlıyor. Mini dizinin yapımını Reeves'in şirketi 6th & Idaho Productions üstlendi. Emmy ödüllü senarist Ted Cohen (Friends, Succession, Veep) senaryoyu kaleme almak üzere görüşmelerine devam ediyor. Ayrıca James Curtis'in kaleme aldığı "Buster Keaton: A Filmmaker’s Life" adlı kitabın hakları için de görüşülüyor. Habere göre dizinin yayınlanacağı platform için de görüşmeler devam ediyor.

Kariyeri boyunca The Playhouse, Cops, The Electric House, Sherlock Jr ve The General dahil olmak üzere birçok filmde rol alan Buster Keaton, özellikle 1920'li yıllarda rol aldığı projelerle film yıldızı olarak büyük bir üne kavuştu. MGM'le yaptığı anlaşma sonrası artistik bağımsızlığını kaybeden ve kariyeri düşüşe geçen Keaton, eşinden boşandı ve alkol bağımlısı oldu. Ancak 1940'lı yıllarda kariyerini ve hayatını yeniden toparlayarak bir kez daha evlendi. 1966 yılında akciğer kanseri nedeniyle vefat etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER