Warner Bros. Discovery: HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur

Warner Bros. Discovery: HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur
HBO Max cephesinden yeni bir açıklama geldi.

İki gün önce HBO Max’in RTÜK’e yaptığı lisans başvurusunun kabul edildiği ve HBO Max'in 10 yıllık lisans aldığı haberi gelmişti. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de sosyal medyadan yaptığı açıklamayla bu haberi doğruladı. Platformun lisans alması "Türkiye'ye geliyor!" yorumlarına neden olunca Warner Bros. Discovery'den bir açıklama geldi.

Açıklamada, “Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Warner Bros. Discovery'ye bağlı iki platformun, yani HBO Max ile Discovery+'ın birleşeceği Ağustos ayında resmen açıklandı. Ortak platform Yaz 2023'te ilk olarak ABD'de hizmete başlayacak. Sonbaharda Latin Amerika'ya ve 2024 içinde Avrupa, Asya-Pasifik ve yeni pazarlara gelecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER