Resident Evil'ın dizi uyarlaması 14 Temmuz'da Netflix Türkiye'de!

Resident Evil'ın dizi uyarlaması 14 Temmuz'da Netflix Türkiye'de!
Resident Evil'ın Netflix için hazırlanan dizisinin tanıtımı yayınlandı. Dizi, 14 Temmuz'da yayınlanacak.

Aynı isimli bir oyun serisinden uyarlanan 6 filmlik bir film serisi de bulunan Resident Evil'ın dizi uyarlamasında Lance Reddick, Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph ve Paola Nuñez rol alacak. Reddick, serinin bilindik karakterlerinden Albert Wesker'i canlandıracak.

Dizi projesi Capcom'un çıkardığı oyun serisiyle aynı evrende geçecek ve benzer bir mitolojiyle hazırlandı. İki zamanda geçecek olan hikayede ilk zaman dilimi 14 yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie'yi konu alacak. New Raccoon City'a taşınan kardeşler kısa sürede kasabanın göründüğü gibi olmadığını ve babalarının dünyayı yok edebilecek bazı karanlık işlere bulaştığını fark edecek.

İkinci zaman dilimi ise yakın gelecekte geçecek. Dünyada 15 milyondan az insan kalmış. 6 milyardan fazla insana ve hayvana ise T-virüsü bulaşmış. Artık 30'una gelen Jade, Yeni Dünya'da hayatta kalmaya çalışırken kız kardeşi, babası ve kendisiyle ilgili geçmiş kendisini avlamaya devam ediyor.

Film serisinin yapımını üstlenen Constantin Film dizinin yapımını da üstlendi. Sezon 6 bölüm sürecek. Andrew Dabb (Supernatural) senaryoyu kaleme aldı ve showrunner olarak görev aldı. Mary Leah Sutton ise kendisine senaryoda eşlik etti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER