Feud, 2. sezonuyla ekrana geri dönüyor!

Feud, 2. sezonuyla ekrana geri dönüyor!
Feud dizisi ekrana dönüyor.

Ryan Murphy imzalı dizi, ilk sezonuyla Mart 2017'de ekrana gelmişti ve "Bette and Joan" adlı sezonda Bette Davis (Susan Sarandon) ile Joan Crawford (Jessica Lange) arasındaki anlaşmazlık anlatılmıştı. 18 Emmy adaylığı kazanan dizinin ikinci sezonunun Prens Charles ve Leydi Diana'yı konu alması bekleniyordu ancak 2018'de bu fikirden vazgeçildi ve yayıncı kanal FX'in başkanı John Landgraf, Murphy'nin şu an için uygun bir fikir olmadığından bahsetti.

İlk sezondan yaklaşık beş yıl sonra duyurulan sezon, yazar Truman Capote'yi ve kadın arkadaşlarına olan ihanetini konu alacak. Deadline'ın haberine göre Laurence Leamer'in 2021'de piyasaya çıkan "Capote’s Women: A True Story of Love, Betrayal, and a Swan Song for an Era" adlı kitabından esinlenilerek hazırlanacak.

1965'te "La Côte Basque" adlı kısa bir hikaye yayımlayan Capote, yakın arkadaşlarına ve sırdaşlarına ana karakterler halinde yer verdi; onların pek çok sırrını ve skandalını anlattı. Capote her ne kadar kimlikleri gizlese de hikayedeki kadınlar baskıdan sonra onunla iletişimi kestiler ve geniş yankı uyandıran hikaye büyük tepki çekti.

Dizinin kadrosuna katılan Naomi Watts, mini dizide 1960'lı ve 70'li yıllarda New York sosyetesine yön veren Barbara “Babe” Paley'i canlandıracak. 8 bölümlük sezonu Gus Van Sant (Good Will Hunting, Milk) yönetecek. Jon Robin Baitz (Brothers & Sisters) senaryoyu kaleme alacak ve showrunner olarak görev alacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER