National Treasure film serisinden uyarlanacak dizi Disney+'tan onay aldı

National Treasure film serisinden uyarlanacak dizi Disney+'tan onay aldı
National Treasure film serisinden uyarlanacak dizi Disney+'tan resmi onayı aldı. Mayıs 2020'de ilk kez haberi gelen yeni dizinin sezonu 10 bölüm sürecek.

Nicolas Cage'in başrolünde yer aldığı serinin yapımcısı Jerry Bruckheimer dizi projesinde de yapımcı olarak yer alıyor. Senaristleri Marianne ve Cormac Wibberley, dizinin senaryosunu da kaleme alıyor. Mira Nair (Vanity Fair) ise bölümleri yönetecek. Latin bir oyuncu başrolde yer alacak.

Kadrosunda Diane Kruger, Justin Bartha, Jon Voight ve Harvey Keitel'i de bulunduran serinin ilk filmi 2004'te vizyona girdi. Cage, Amerikan tarihi eserlerinde bulunan ipuçlarıyla uzun süredir kayıp olan bir hazineyi arayan tarihçi ve kriptolog Benjamin Gates'i canlandırıyor. 2007’de serinin yeni filmi National Treasure: Book of Secrets vizyona geldi. İki film, 230 milyon dolarlık bütçeyle 800 milyon doların üzerinde hasılat yaptı.

Genç bir kadronun ağırlıkta olacağı dizide kimlik, toplum, tarihi yazarlık, vatanperverlik gibi temalar kayıp bir hazinenin ve gizemli bir aile tarihinin peşine düşen 20 yaşındaki Jess Morales ile arkadaşları üzerinden anlatılacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER