Jamie Foxx, yeni bir dizide Mike Tyson'ı oynayacak

Jamie Foxx, yeni bir dizide Mike Tyson'ı oynayacak
Jamie Foxx, yeni bir dizide usta boksör Mike Tyson'ı canlandıracak.

Biyografi özelliğindeki mini dizinin ismi "Tyson" olarak kondu. Yayıncısı şimdilik belli olmayan diziyi Antoine Fuqua yönetecek ve kendi şirketi Fuqua Films'le yapımcı olarak yer alacak. Martin Scorsese de yapım şirketi Sikelia Productions'le ona eşlik edecek. Tyson ve eşi Kiki Tyson, yürütücü yapımcı olarak projeye dahil oldular. Colin Preston ise dizinin senaryosunu üstlendi.

Dizi projesinin Tyson'ın büyün hayatını kapsaması bekleniyor. 20 yaşında ağır siklet şampiyonu olup en genç şampiyon unvanını alan Mike Tyson, ringdeki başarıları kadar medyadaki sansasyonel başlıklarıyla da hatırlanıyor. Öfke sorunlarıyla, ilk eşine uyguladığı psikolojik ve duygusal şiddetle, tecavüzden 1992'de hapse girip üç yıla yakın hapiste kalmasıyla da gündemde yer aldı. The Hangover'da oynayan, Broadway'de bir şovda yer alan Mike Tyson, son olarak Kasım 2020'de Roy Jones Jr.'la yaptığı gösteri maçıyla ringe çıktı.

Dijital platformlardan Hulu, geçtiğimiz ay bir Mike Tyson dizisi duyurmuştu. Ancak Tyson, dahil olmadığı projeye karşı olduğunu açıklandı. Hulu dizisinin sezonunun 8 bölüm sürmesi planlanıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER