Dakota Fanning, Andrew Scott'lı Ripley dizisinin kadrosunda

Dakota Fanning, Andrew Scott'lı Ripley dizisinin kadrosunda
Sherlock dizisiyle bilinen, son dönemde Fleabag ile ekrana gelen Andrew Scott'ın başrolünde yer aldığı Ripley dizisinin kadrosuna Dakota Fanning (The Alienist) de dahil oldu.

Patricia Highsmith'in beş romanlık serisinden uyarlanacak dizinin sezonu sekiz bölüm sürecek ve ABD'nin kablolu kanallarından Showtime'da ekrana gelecek. Oscar ödüllü Steven Zaillian (Schindler’s List, The Night Of) ilk sezonu kaleme aldı ve bölümleri yönetecek.

Bir sahtekarın seri katile dönüşümünü konu alan serinin hikayesi 1960'lı yıllarda geçiyor. Tom Ripley, zengin bir adam tarafından serseri oğlunu eve döndürmesi için işe alınır. İtalya'ya gitmeyi kabul eden Tom'un işi kabul etmesi sahtekarlık, cinayet ve aldatma dolu karışık bir hayata ilk adımı olur. 

Mart başında The First Lady dizisinin kadrosuna da katılan Fanning, dizide talya'da yaşayan bir Amerikalı olan ve Tom Ripley'in amaçlarının göründüğünden daha karanlık olduğundan şüphelenen Marge Sherwood'u canlandıracak. Kadrodaki isimlerden Johnny Flynn ise bahsi geçen hovarda oğlan Dickie Greenleaf'e hayat verecek. Çekimler yıl sonunda İtalya'da başlayacak.

Roman serisinin ilk romanından uyarlanan The Talented Mr. Ripley filmi 1999'da vizyona geldi ve Matt Damon başrolü üstlendi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER