Paramount+, 4 Mart'ta yayın hayatına başlıyor

Paramount+, 4 Mart'ta yayın hayatına başlıyor
ABD merkezli dijital yayın platformu Paramount+ 4 Mart'ta yayın hayatına başlıyor. ViacomCBS'in sahibi olduğu platform, hali hazırda yayın yapan CBS All Access'in yeniden yapılanması sonucu ortaya çıktı.

Açılış öncesi düzenlenen yatırımcılara yönelik bir etkinlikle de platformun gelecek projeleriyle ilgili yeni açıklamalar yapıldı.

* Paramount+ da diğer dijital platformlar gibi eski filmlerin dizi uyarlamalarına girişiyor. The Italian Job (1969), Love Story (1970), The Parallax View (1974), Fatal Attraction (1987) ve Flashdance (1987) açıklanan uyarlamalardan.

Ayrıca 1972 yapımı "The Godfather" filminin yapım sürecini konu alacak The Offer dizisinin ve 1978 yapımı unutulmaz müzikal film "Grease"in öncesinde geçecek Grease: Rise of the Pink Ladies dizilerinin hazırlıkları da devam ediyor. Grease dizisi daha önce Rydell High adıyla HBO Max için hazırlanıyordu ama transfer oldu.

Başrolünde David Bowie'nin yer aldığı 1974 yapımı The Man Who Fell to Earth filminin de dizi olarak uyarlandığı 2019'da açıklanmıştı. Dizi projesi Paramount+'ta ekrana gelecek. Başrolü BAFTA ödüllü aktör Chiwetel Ejiofor üstlenecek.

* Criminal Minds'ın yeni versiyonu için hazırlıklara başlandı.


* Komedyen ve oyuncu Amy Schumer'ın hazırladığı Inside Amy Schumer, son olarak dördüncü sezonuyla 2016'da ekrana gelmişti. Schumer'ın film kariyerinin ağırlık kazanması, evliliği ve hamileliği, salgın derken uzayan ara bitiyor. Dizinin 5 özel bölümle (specials) geri döneceği açıklandı.

2017'de yedinci sezonuyla ekrana veda eden Workaholics dizisi orijinal kadrosu eşliğinde yeni bir filmle Paramount+'ta olacak.

* Comedy Central’da yayınlanacak yeni bir sezonla uzun zaman sonra ekrana dönmeye hazırlanan Beavis & Butt-head'e bir de film hazırlanıyor. Star Trek evreninin animasyon dizilerinden Star Trek: Prodigy, Paramount+'a transfer edildi. Dizi, aynı gruptaki Nickelodeon kanalında yayınlanacaktı.

Ayrıca çizgi dizi The Fairly OddParents'ın oyuncularla çekilecek dizisine de onay geldi. Rugrats de orijinal seslendirme kadrosuyla yeniden ekranlarda olacak.* 2018'den beri hazırlıkları devam eden, hatta 2019'da kadrosu açıklanan Halo dizisi de transfer oldu ve Paramount+'ta yayınlanacak. Daha önce aynı grubun bünyesindeki kanallardan Showtime'da yayınlanacağı açıklanan dizi, aynı isimli popüler oyundan uyarlanacak. 2022'de ekranda olacak.

Ayrıca grubun bünyesindeki dizilerden Younger da transfer oldu. Final olacak 7. sezon Paramount+'ta ekrana gelecek. Daha önce şirkete bağlı TVLand'de yayınlanıyordu.


* Geçen ay kült komedilerden Frasier'ın ekrana dönmesi için hazırlıkların yeniden başladığı açıklanmıştı. Resmen de duyuruldu. Kelsey Grammer yeniden başrolü üstlenecek.


* Başrolünde Kate Beckinsale'in yer alacağı Guilty Party isimli yeni bir dizi duyuruldu. Beckinsale, kocasını öldürmekten dolayı hapse giren genç bir kadının hikayesini araştıran bir gazeteciyi oynayacak.

Antoloji dizi American Tragedy'de ise şirketin bünyesindeki kanallardan Paramount Network'te 2018'de yayınlanan mini dizi Waco'nun izinden gidilecek. ABD tarihindeki gerçek olaylardan esinlenilerek karmaşık ve trajedi olarak görülen bazı olaylar anlatılacak.

* Şirketle içerik anlaşması bulunan ve kablolu kanal Paramount Network için Yellowstone'u hazırlayan Taylor Sheridan'ın yeni projeleri de duyuruldu.

Dizinin iki uzantısı 6666 ve Y: 1883, Paramount+ için hazırlanacak. Jeremy Renner'ın başrolünde yer alacağı Mayor of Kingstown isimli bir dizi de Paramount+'ın Sheridan projelerinden. Ayrıca yine Sheridan'dan Land Man adında bir drama dizisi de gelecek. Texas merkezli dizi, petrol ticaretinin içinde geçen bir aşağıdakiler/yukarıdakiler hikayesi.

* Filmler konusunda da çeşitli atılımlarda bulunan Paramount+, Mission: Impossible 7A Quiet Place Part II ve Paw Patrol: The Movie filmlerini sinemaya geldikten 45 gün sonra platforma getirecek.

Paranormal Activity ve Pet Sematary'ye ise yeni filmler katılıyor. Bunlardan ilki serinin devamı olacak. Stephen King uyarlaması olarak 2019'da ekrana gelen Pet Sematary'nin yeni filmi ise öncesinde geçen bir 'prequel' olacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER