Halo oyununun dizi versiyonunun kadrosu açıklandı

Halo oyununun dizi versiyonunun kadrosu açıklandı
Dizi versiyonuyla ekrana gelecek oyunlardan Halo'nun kadrosu açıklandı. 

Amerika'nın kablolu kanallarından Showtime'ın geçtiğimiz yıl onay verdiği projenin kadrosuna Nisan ayında Pablo Schreiber katılmıştı. Ekibe Natascha McElhone, Bokeem Woodbine, Shabana Azmi, Bentley Kalu, Natasha Culzac ve Kate Kennedy de dahil oldu.

Halo, 26. yüzyılda insanlık ve Covenant olarak bilinen uzay ırkı arasındaki anlaşmazlığı konu alıyor. Schreiber, oyunun ana karakteri Master Chief'i canlandıracak. Ekine yeni dahil olan isimlerden McElhone, Spartalı askerlerin yaratıcısı Dr. Catherine Halsey ve en gelişmiş yapay zeka Cortana olmak üzere iki karakter oynayacak. Woodbine, insan medeniyeti üzerine uzman Soren-066'i; Azmi ise Deniz İstihbarat'ın başkanı Margaret Parangosky'yi oynayacak.

Kalu, yeni karakterlerden süper asker Vannak-134'a; Culzac benzer şekilde Riz-028'e ve Kennedy ise Kai-125'ye hayat verecek. Kadrodaki bir diğer diğer isim Yerin Ha, Kwan Ha adında bir karakteri canlandıracak. Karakter, Master Chef ile ikisi için de talihsiz bir zamanda tanışacak.

XBox'ın popüler oyununun dizi uyarlamasının sezonu 10 bölüm sürecek ve 2021'de ekrana gelecek. Kyle Killen (Lone Star, Awake) baş yapımcı, senarist ve showrunner olarak görev alıyor. Rupert Wyatt (Rise of the Planet of the Apes) ise birden fazla bölümün yönetmenliğini üstlenecek. Yapımcılar arasında Steven Spielberg de yer alıyor. Çekimler sonbahar mevsiminde Budapeşte'de başlayacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER