FOX Türkiye ve MF Yapım'dan bir uyarlama daha geliyor: The Split

FOX Türkiye ve MF Yapım'dan bir uyarlama daha geliyor: The Split
FOX Türkiye ve MF Yapım'dan bir uyarlama daha geliyor. C21 Media'nın haberine göre İngiliz yapımı The Split dizisinin yerli uyarlamasının prodüksiyonu bu yaz başlayacak.

BBC One kanalında ekrana gelen The Split, 2018 yılında başladı ve şimdiye kadar iki sezonu (12 bölüm) yayınlandı. Üçüncü ve son sezonu için onay alan dizinin kadrosunda Nicola Walker, Stephen Mangan, Fiona Button, Annabel Scholey ve Barry Atsma gibi isimler yer alıyor. Yapımını ise BBC Studios üstleniyor. 

Kadın boşanma avukatlarından oluşan bir ailenin profesyonel ve özel hayatını konu alan dizinin senaryosunu Abi Morgan kaleme alıyor. Defoe ailesinin 30 yıldır ortada olmayan babası sürpriz bir şekilde çıkıp geldiğinde herkes geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

MF Yapım'ın genel müdürü Asena Bülbüloğlu, anlaşmanın ardından "The Split'i Türkiye için uyarlayacak olmaktan dolayı heyecanlıyız. Türk izleyicisinin kalbinde yer bulacak evrensel bir cazibeye sahip olduğuna inanıyoruz," yorumunda bulundu.

BBC Studios ile MF Yapım arasındaki anlaşmaya BBC Studios'un format satışlarından sorumlu ismi Tommaso Muffato aracılık etti. The Split dizisinin uyarlama hakkı daha önce Kore'deki kanallardan JTBC tarafından da alındı. BBC Studios, Medyapım imzalı Doctor Foster dizisini de lisansladı ve "Sadakatsiz" dizisi Çarşamba akşamları Kanal D'de yayınlanmaya devam ediyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER