Can Yaman, Sanremo Müzik Festivali'ne konuk olacak

Can Yaman, Sanremo Müzik Festivali'ne konuk olacak
Can Yaman, Sanremo Müzik Festivali'ne konuk olacak.

Bu yıl 71. kez yapılan İtalyan müzik festivali 2-6 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Yaman da bu beş günden birisinde festivalin konuklarından biri olarak yer alacak. Adnkronos'un haberine göre festivalin artistik direktörü Amedeo Sebastiani, oyuncunun festivale katılmasını özellikle istiyor. Ayrıca festivalin pandemiye yönelik kurallara uygun bir şekilde izleyicilerin de katılımıyla düzenlenmesi planlanıyor. Festivali, İtalya'nın ulusal kanalı RAI düzenleyecek ve yayınlayacak. Rosario Tindaro Fiorello ise sunuculuğu üstlenecek.

Erkenci Kuş ve Dolunay dizilerinin de katkısıyla İtalya'da geniş bir hayran kitlesi elde eden Can Yaman, yakında "Sandokan" isimli İtalya yapımı bir diziyle ekranda olacak. Emilio Salgari'nin kaleme aldığı romanlardan esinlenilerek hazırlanacak dizi projesi aynı roman serisinden uyarlanan 1976 yapımı mini dizinin yeni versiyonu olarak da ekrana gelecek. Romanların hikayesi 19. yüzyılda geçiyor ve Güney Doğu Asya'da koloni güçleriyle savaşan bir korsanı konu alıyor.

Dizinin yapımını Devils ve gelecek yıl yayınlanacak Leonardo dizisini de hazırlayan Lux Vide üstlendi. Senaryoyu Alessandro Sermoneta (Devils) ve Davide Lantieri (The Guest) kaleme aldı. Sandokan'ın çekimleri bu yıl içinde başlayacak. Dizide Yaman'a Luca Argentero (DOC) da eşlik edecek. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER