Bird Box'ın devam romanı Malorie, Türkçe baskısıyla yakında raflarda!

Bird Box'ın devam romanı Malorie, Türkçe baskısıyla yakında raflarda!
Bird Box'ın devam romanı Malorie, Türkçe baskısıyla yakında raflara geliyor.

Kasım 2018'de Netflix'te yayınlandıktan sonra büyük ilgi gören ve platformun en öne çıkan yapımlarından birisi olan Bird Box filmi Josh Malerman'ın aynı isimli romanından uyarlanmıştı. Devam filminin hazırlıkları bir yandan devam ederken devam romanı Türk okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor.

İthaki Yayınları'nın çıkardığı roman ön siparişe açıldı ve 11 Eylül'de stoklara girecek. Aslı Dağlı'nın çevirdiği roman 336 sayfa ve tam ismi "Malorie Bir Kafes Romanı" olarak geçiyor.

Netflix uyarlaması ilk filmde Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich, Sarah Paulson, Jacki Weaver, Machine Gun Kelly,  Tom Hollander gibi isimler yer alıyor. Malorie'yi oynayan Bullock'un devam filminde de yer almasına kesin gözle bakılıyor.

Kitap Açıklaması

Kafes’in gerilim dolu devam kitabı Malorie’de Josh Malerman, okurları gözle görülemeyen dehşetlerle burun burna getiriyor.

Malorie’nin iki çocuğuyla birlikte bir nehri aşarak güvenliğe kavuşmasının on iki sene sonrasında, akıl sağlığıyla deliliği ayıran tek şey hâlâ bir gözbağıydı. Dünyayı ele geçirmiş olan yaratıklara atılan tek bir bakış, insanların akıllarını yitirip kendilerine ve etraflarındakilere zarar vermelerine neden oluyordu.

Bu yaratıklara ne bir açıklama getirilmişti bugüne dek ne de bir çözüm bulunmuştu.

Malorie’nin elinden gelen tek şeyse hayatta kalmaktı. Ve çocuklarının da hayatta kalmasını sağlamak. Derken Malorie ona imkânsız gibi görünen bir haber alacaktı. Bu haberle birlikte, çok ama çok uzun zamandır ilk kez umudun tadına bakacaktı.

Canından çok sevdiği, onun için çok şey ifade eden ve bugüne dek öldüğünü sandığı birileri hayattaydı. Ve onlara ulaşabilmesi için Malorie’nin o güne dek çıktığı en tehlikeli yolculuğu yapması gerekecekti. Hayata dair her şeyi kitaplardan öğrenmiş olan Olympia ve yaşadıkları hayatın kolaylaştırılabileceğine inanan mucit Tom’la beraber bir kez daha yaratıkların ve eski dünyanın deliliğine sahip insanların arasına adım atacaktı. 

Ve Malorie’nin acı bir şekilde öğrendiği gibi, bazen insanlar yaratıklardan bile daha korkutucu olabilirlerdi.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER