Netflix, Cuties filminin posteri nedeniyle özür diledi

Netflix, Cuties filminin posteri nedeniyle özür diledi
Netflix'ten Cuties filminin posteri nedeniyle özür geldi.

9 Eylül'de platformdaki yerini alacak olan film, çocukları cinselleştirdiği düşüncesiyle tepki çekti. Hatta filmin yayınlanmamasına yönelik internette başlatılan bir imza kampanyası 130,000 kişiyi geçti. Filmin fragmanı da tepkilerden nasibi alanlardan. 18 Ağustos'ta Youtube üzerinden yayınlanan fragman, 21 Ağustos sabahı itibarıyla 342,000'den fazla 'dislike' (12,000 civarı 'like') aldı. Fragmanın izlenmesi 1.9 milyonu geçmiş durumda.

Netflix ise postere yönelik yaptığı açıklamada "Cuties filmi için kullandığımız uygunsuz poster nedeniyle çok üzgünüz. Bu, hoş değil ve Sundance'da ödül kazanan bu Fransız filmini yansıtmıyor. Resimleri ve açıklamayı güncelledik," ifadelerini kullandı.
Rotten Tomatoes'ta %82 beğeni oranına sahip Cuties, eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu yorumlar aldı. Ayrıca 19 Ağustos'ta Fransa'da açık olan sinemalarda vizyona da girdi. Ancak Netflix, tanıtım için yayınladığı afişte sinema versiyonunu değil, farklı bir afişi kullandı. Tartışmalara konu olan afişin kim tarafından hazırlandığı bilinmiyor.

Cuties filmi Netflix Türkiye üzerinde "Minnoşlar" ismiyle yayınlanacak. Filmin 20 Ağustos itibarıyla platformdaki kısa açıklaması şöyleydi:

"11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılmak umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur."

21 Ağustos sabahı itibarıyla 'dişiliğini keşfetmeye başlayarak' ifadesi kalkmış durumda. Bahsi geçen afişe ve fragmana aşağıdan bulabilirsiniz:


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER