Britbox'tan 3 yeni dizi geliyor: The Beast Must Die, Crime & Magpie Murders

Britbox'tan 3 yeni dizi geliyor: The Beast Must Die, Crime & Magpie Murders
BBC ile ITV’nin ortak kurduğu dijital platformu Britbox yeni dizi projelerini duyurmaya devam ediyor. İki hafta önce Damian Lewis ve Dominic West’in başrolde yer alacağı A Spy Among Friends dizisini açıklayan platformdan üç yeni proje haberi geldi.

Üç dizi de 2021'de ekrana gelecek ve roman uyarlaması olacaklar.

1) The Beast Must Die

Nicholas Blake’in 1938’de yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanacak. Yazarın ismi Daniel Day-Lewis’in babası Cecil Day-Lewis’in mahlası olarak da biliniyor. Roman, son olarak 15.'si çıkan bir seriye de dönüştü.

Dizi, oğlunu öldürdüğüne inandığı adamın hayatına gizlice sızan bir annenin hikayesini anlatacak. Kadrosunda Jared Harris (Chernobyl), Cush Jumbo (The Good Fight), Billy Howle (MotherFatherSon) ve Nathaniel Parker (The Inspector Lynley Mysteries) gibi isimler yer alıyor.

Projenin senaryosunu Gaby Chiappe (Their Finest) kaleme alacak, Dome Karukoski (Tolkien) ise bölümleri yönetecek.

2) Crime

Trainspotting'in yazarı Irvine Welsh’in aynı isimli romanından uyarlanıyor. Sezonu 6 bölüm sürecek ve başrolü Dougray Scott üstlenecek. Buccaneer Media da yapımını üstlenecek.

Scott, kokain bağımlılığıyla ve mental çöküşle mücadele ederken bir yandan da küçük bir kızın kayboluşunu araştıran Dedektif Ray Lennox'a hayat verecek.
 
3) Magpie Murders

Yakın zaman önce Alex Rider romanı dizi olarak uyarlanan Anthony Horowitz'in romanından uyarlanacak. PBS kanalıyla ortak hazırlanacak.

Alan Conway’ın bitiremediği el yazması romanı, tamamlaması için editör Susan Ryeland’a verilir. Susan’ın bundan sonraki hayatının nasıl değişeceğine dair ufacık fikri yoktur.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER