BBC ve ITV yeni online yayın platformları Britbox'ı resmen duyurdular

BBC ve ITV yeni online yayın platformları Britbox'ı resmen duyurdular
Birleşik Krallık'ın önde gelen iki ulusal kanalı BBC ve ITV'den ortak bir atılım geldi. İki kanal, yeni online yayın platformları Britbox'ın yıl bitmeden ülkede hizmete gireceğini duyurdular.

Açıklama ITV Studios'un geçtiğimiz yıla ait mali tablosunu paylaştığı toplantıda yapıldı. 2017'de kurulan Britbox, İngilzi içeriğini yaymak amacıyla A.B.D.'de hizmete başlamış, ardından Kanada'ya da gelmişti. 500.000 üyeye ulaştığı belirtilen platform, böylece Birleşik Krallık'ta da hizmete geçerek ülkedeki popülerliğini gün geçtikçe artıran Netflix'in yeni rakibi olacak.

ITV, toplantıda yaptığı açıklamada platforma bu yıl 25 milyon sterlin, gelecek yıl ise 40 milyon sterlin yatırım yapacağını belirtti. Kanalın CEO'su Carolyn McCall ise platformun ülkedeki fiyatının rekabet edilebilir seviyede olacağını ve en nihayetinde ITV Studios'un yapımcısı olduğu içeriklerin platforma özel olarak yer bulacağını ekledi. Platformda iki şirketin hazırladığı orijinal içerikler de yer alacak.

Ayrıca Britbox'ta Birleşik Krallık'ın ulusal kanallarından Channel 4 ve Channel 5'ın yer alması için de görüşmeler yapılıyor. Ancak iki kanalın platformun bir parçası veya içerik sağlayıcısı olup olmayacağı şu an için belli değil.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER