Deniz Gamze Ergüven, HBO'nun Perry Mason dizisinde yönetmenlik yaptı

Deniz Gamze Ergüven, HBO'nun Perry Mason dizisinde yönetmenlik yaptı
2015 yapımı Mustang filmiyle bilinen, filmle Fransa adına Oscar'da yarışan ve pek çok ödül kazanan Türk asıllı yönetmen Deniz Gamze Ergüven, HBO'nun Perry Mason dizisi için de yönetmenlik yaptı.

Güven, dizinin dün gece ekrana gelen 4. bölümünde kamera arkasında yer alırken IMDb'ye göre 19 ve 26 Temmuz'da yayınlanacak 5. ve 6. bölümlerde de yönetmen olarak görünüyor. 19 Haziran'da başlayan mini dizinin sezonu sekiz bölümden oluşuyor.1932 yılının Los Angeles'ında geçen dizide kıt kanaat geçinen bir özel dedektif olan Perry (Matthew Rhys), savaş anılarıyla ve bozulmuş bir evlilikle mücadele etmektedir. Bir çocuk kaçırma davası önüne geldiğinde araştırması onu şehrin perde arkasındaki gerçeklere götürür. 

Dizinin kadrosunda Tatiana Maslany, John Lithgow, Justin Kirk, Jedediah Jenk, Drew Walton ve Heather Shields de yer alıyor. Robert Downey Jr.'ın yapım şirketi Team Downey'in yapımcılığını üstlendiği dizide Joe Horacek, Rolin Jones ve Ron Fitzgerald birlikte yürütücü yapımcılık ve showrunnerlık görevlerini üstlendiler.

Perry Mason'ın bölümleri ülkemizde Bein Connect bünyesinde yer alıyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER