BBC One'ın yeni dizisi A Suitable Boy, 26 Temmuz'da başlıyor

BBC One'ın yeni dizisi A Suitable Boy, 26 Temmuz'da başlıyor
BBC One'ın yeni dizisi A Suitable Boy, 26 Temmuz'da başlıyor. Dizinin yayın tarihi tanıtım videosu eşliğinde duyuruldu.

Vikram Seth’in 1993 yılında yayımlanan ve İngilizcede tek ciltte yazılan en uzun roman unvanına sahip olan klasik romanı Andrew Davies (War & Peace, Mr Selfridge, Les Misérables, Sandition) uyarladı. Mira Nair (Vanity Fair) bölümlerin yönetmenliğini, Lookout Point de yapımını üstlendi.

Dizinin sezonu 6 bölüm sürecek. Başrolleri Ishaan Khatter (Beyond the Clouds), Tabu (Life of Pi) ve Tanya Maniktala üstleniyor.

Romanda 18 aylık zaman dilimi içinde dört ailenin hikayesi anlatılıyor. Kuzey Hindistan'da ve 1951'deyiz. Yakın zaman önce bağımsızlığını kazanan Hindistan ilk genel seçimlerine hazırlanmaktadır. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Lata'nın annesi ise kızını uygun birisiyle evlendirmeyi kafasına koymuştur. Lata'nın 3 aileden taliplisi olur: Kabir (Danesh Razvi), Haresh (Namit Das) ve Amit (Mikhail Sen). Lata kendine özgü bir aşkın ve kendini keşfetmenin peşindeyken bir yandan da talipleri arasında seçim yapmak zorunda kaldığı bir durumun içinde bulur kendisini.

Kardeşlerinin evliliği ile Lata ile akraba olan Maan ise politikacı babasının endişelerine karşın hayatın tadını çıkartmaya çalışan genç bir adam. Paralı ve nüfuzlu kişilerle birlikte olan güzel Saaeda Bai'ye (Tabu) olan takıntısı bir adım öteye gidebilecek midir?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER