Netflix, sektöre yaptığı koronavirüs yardımını 150 milyon dolara çıkarttı

Netflix, sektöre yaptığı koronavirüs yardımını 150 milyon dolara çıkarttı
Netflix, sektöre yaptığı koronavirüs yardımını 150 milyon dolara çıkarttı. Şirket, daha önce virüs nedeniyle etkilenen eğlence sektörüne 100 milyon dolar yardımda bulunacağını açıklamıştı.

Netflix'in yapacağı yardımdan öncelikli olarak platformun projelerinde çalışan kişiler yararlanacak. Çalışanlar Nisan ayı için de destek almaya devam edecekler. Netflix, pek çok oyuncuyu ve medya profesyonelini temsil eden SAG-AFTRA'ya ve Actors Fund of America'ya 1'er milyon dolar, Kanada'ya bağlı Actors Fund'a 1 milyon Kanada doları, British Film Institute'ye 1 milyon pound, Italian Film Commission'a 1 milyon euro, Producers Guild of India'ya 1 milyon dolar, Audiens in France'a 1 milyon euro, The Mexican Academy of Film Arts and Sciences'a 25 million peso bağış yaptı.

Variety'ye konuşan Netflix'in fiziksel prodüksiyonlarından sorumlu Ty Warren, önceliklerinin güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı olduğunu belirtti. Bu nedenle gelişmeleri takip etmeye devam ediyorlar ve prodüksiyonların ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Netflix'in en çok izlenen dizisi The Witcher'da 400'den fazla kişi çalışıyor ve %70'i virüs nedeniyle prodüksiyon durduğu için çalışamaz haldeler. Ancak dizinin post-prodüksiyonu uzaktan devam ediyor. The Witcher, altı aylık hazırlık aşamasının ardından çekimlere geçmiş, 5 hafta sonra durmak zorunda kalmıştı.

Netflix CEO'su Reed Hastings ve eşi Patty Quillin ise Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın öncüsü olduğu aşı organizasyonu Gavi Alliance'a 30 milyon dolar bağış yaptılar. Gavi Alliance yoksul ülkelerde aşıya erişimin artırılması için çabalayan kar gütmeyen bir kuruluş olarak öne çıkıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER