Korona Bölüm 5: Sektördeki iptaller dünya genelinde yayılmaya devam ediyor

Korona Bölüm 5: Sektördeki iptaller dünya genelinde yayılmaya devam ediyor
Koronavirüs nedeniyle gerçekleşen iptaller dünyanın genelinde yayılmaya ve artmaya devam ediyor. Üstelik ülkemiz de "nihayet" bu listeye dahil olmaya başladı.

* Önde gelen meslek birlikleri ve dernekler ortak bir açıklama yaparak setlere en az iki hafta ara verilmesi çağrısında bulundu. Yapımcılar ve kanallar ise henüz ortak bir karar vermiş değil. Şirketler kendisi imtiyaz kullanarak setlere ara verecek gibi görünüyor.

Limon Yapım yaptığı açıklamayla Savaşçı ve Bir Annenin Günahı setine ara verdiklerini duyurdu. BKM kendi yapımlarını durduğunu açıkladı. Karga Seven'in de Hekimoğlu'nu durdurduğu konuşuluyor. Yakın zamanda bazı yapım şirketlerinden de benzer açıklamalar gelmesi bekleniyor.

*  İngiliz aktör Idris Elba, testinin pozitif olduğunu açıkladı. Sempton göstermediğini belirten aktör, kendisini izole ettiğini belirtti.

* Game of Thrones'un Tormund'u Kristofer Hivju'nun testi de pozitif çıkmış. Açıklamayı Instagram'dan yaptı.

* Fantastic Beasts serisinin üçüncü filminin bu hafta başlayacak çekimleri başlamadan durdu.

* Matrix'in dördüncü filminin Almanya'nın Berlin şehrinde devam eden çekimleri durdu. Daha sonra devam edecekler.

* Avatar serisinin Yeni Zelenda'da devam eden hazırlıkları şimdilik durdu.

* Sony'nin yapımını üstlendiği, Camila Cabello'nun başrolünde yer aldığı yeni Cinderella filminin çekimleri de haliyle ertelendi.

* Başrolünde Tom Holland'ın yer aldığı video oyunu uyarlaması Uncharted'ın Berlin'deki çekimleri gelecek ay başlayacaktı. İptal oldu. Film Mart 2021'e yetişmeyebilir.

* Universal Pictures, koronavirüs nedeniyle ağırlığı "ev sineması"na veriyor. Trolls: World Tour, 10 Nisan'da hem vizyona girecek hem de BluRay'i çıkacak. Sinemalarda yer alan The Inivisible ManThe Hunt ve Emma ise 20 Mart'tan itibaren dijitalde yayınlanacak.

Benzer hamleyi yapan Warner Bros. Birds of Prey'i (24 Mart), STX Entertainment ise The Gentleman'i erkendne dijitale verme kararı aldı.

* İngiltere'den de iptal haberleri gelmeye başladı. BBC'nin dizilerinden Peaky Blinders ve Line of Duty'nin çekimleri durdu.

* Çekimleri ertelenen Fargo'nun daha önce 19 Nisan'da başlayacağı açıklanmıştı. O tarih yalan oldu, 2020'nin sonlarına doğru başlayacak.

* Uma Thurman'ın başrolünde yer aldığı Apple TV+'ın yeni dizisi Suspicion’ın çekimleri de durdu.

* Netflix'in kraliyet draması The Crown, çekimleri durdurmayanlardan. Dördüncü sezon çekimleri halen devam ediyor. Marvel'ın yeni dizilerinden Helstrom da çekimlerini virüsten etkilenmeden tamamladı.

* Paul Schrader'ın yönettiği The Card Counter filminin çekimleri tamamlanmasına beş gün kala durdu. Oyunculardan birinin testinin pozitif çıktığı iddia ediliyor.

* Pek çok ünlü ismin birbirinden ilginç kıyafetlerle katıldığı Met Gala 4 Mayıs'ta yapılacaktı. Yapılmayacak.

* Avustralyalı sunucu Richard Wilkins'e koronavirüs teşhisi kondu. Wilkins, Tom Hanks'in eşi Rita Wilson ile Sydney'de görüşmüş. Hanks çifti de hali hazırda karantinadan salıverildiler.

* GLAAD Media Awards, New York'taki törenden sonra gelecek ay yapılacak Los Angeles törenini de erteledi.

*  Erkek tenisinin ardından kadın tenisinden de iptal haberi geldi. Programlar 2 Mayıs'a kadar iptal. Dolayısıyla İstanbul, Stuttgart ve Prag'daki etkinlikler yapılmayacak. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER