Korona Bölüm 4: Sektörde iptaller ve ertelemeler devam ediyor

Korona Bölüm 4: Sektörde iptaller ve ertelemeler devam ediyor
Sektördeki iptaller kesintisiz devam ediyor. Sanırım iptal edilmeyenleri yazmanın daha kısa süreceği o döneme geldik.

* Yönetmen Baz Luhrmann ve ailesi kendilerini 14 günlük karantinaya aldı. Tom Hanks ve eşi Rita, Avustralya'da virüs testleri pozitif çıkınca karantinaya girmişlerdi. Hanks, Elvis Presley'in hayatını anlatacak filmde oynuyordu. Luhrmann ise filmin yönetmeni. Hanks'le olan temasından dolayı potansiyel olarak risk taşıdığından karantina kararı almış.

Olga Kurylenko da virüs kapan isimlerden bir diğeri.

73. Cannes Film Festivali'nin iptal olacağı konuşuluyor. Resmi açıklamanın ise seçkinin açıklanacağı 16 Nisan'da yapılacağına dair haberler çıktı. Festival yönetimi iddiaları yalanlarken yetkililer iptal olması isteğinde. Karar olumlu ya da olumsuz, Nisan ortası çıkacak gibi duruyor.

* Universal, Jurassic World'ün üçüncü filmi Jurassic World: Dominion'ın ve Flint Stong'un çekimlerini şimdilik durdurdu. Blumhouse, B.J. Novak'ın yönettiği Vengeance filmini iki hafta durdurdu.

* Sony, Man From Toronto ve Shrine filmlerini bir ay kadarıyla erteledi. Netflix; Dwayne Johnson, Gal Gadot ve Ryan Reynolds'lı Red Notice filminin çekimlerini erteledi.

* Sylvester Stallone'nin yeni filmi Samaritan da uzun listeye dahil oldu.

* 14 Mart'ta düzenlenmesi beklenen ve yılın kötü filmlerini ödüllendiren Razzie Awards töreni de iptal. Los Angeles'ta 50 kişiden fazla kişinin bir araya toplanması yasaklandı.

* Yüzüklerin Efendisi serisinden esinlenilerek hazırlanan Amazon Prime dizisinin prodüksiyonu da şimdilik iki haftalığına durdu.

* The Witcher, devam edileceğine dair haberler çıksa da 2. sezonun çekimlerini durdurdu. Ryan Murphy'nin hazırladığı Halston Netflix'in çekimleri duran dizileri arasına katıldı. Murphy'nin dizilerinden Pose da durdu.

* 4. sezonun çekimlerine devam eden The Handmaid’s Tale'in çekimleri durdu.

* Marvel'ın Disney+'da yayınlanacak Loki ve WandaVision dizilerinin çekimleri de şimdilik ertelendi. The Falcon and Winter Soldier da daha önce durdurulmuştu.

* Çekimlere devam edeceği konuşulan Robert Pattinson'lı The Batman'in çekimleri alınan kararla durdu. En az iki hafta.

* Komedi dizilerinden The GoldbergsSchooled, SuperstoreAmerican Housewife da kısa süre önce çekimleri durduranlardan.

* Final sezonunu çeken Empire, yine FOX kanalında yayınlanan medikal drama The Resident da çekimleri durdurdu. Onlara Disney+'ın yeni dizisi Big Shot ile Freeform'un gençlik dizisi The Bold Type da katıldı. 

* Üçüncü sezonunun çekimlerine devam eden Queen of the South en az üç hafta durdu. Power dizisinin iki uzantısı Power Book II: Ghost ve Power Book III: Raising Kanan da şimdilik durdu.

* Virüsten etkilenmeden çekimleri tamamlayan da yok değil. The 100 dizisinin final sezonunun çekimlerini bitirdiği açıklandı.

* The CW'nun gelecek sezon için hazırladığı pilot projelerden The Lost Boys uyarlaması virüse rağmen çekimleri durdurmama kararı aldı. Bir benzerini Sean William Scott'un başrolünde yer aldığı FOX'un pilot projesi This Country de yapıyor. FOX'n 1985 yapımı The Goonies filminden uyarlanan pilot projesi ise aksine durdu.

* Sinema, Reklam, Dizi ve Tv Programı Çalışanları Sendikası, yaptığı açıklamayla tüm çalışmalara birkaç hafta ara verilmesi gerektiğiyle ilgili bir açıklama yaptı ve detaylı halini daha sonra paylaşacaklarını belirtti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER