Ewan McGregor'lu Halston dizisinin çekimlerine başlandı

Ewan McGregor'lu Halston dizisinin çekimlerine başlandı
Ewan McGregor'un başrolünde yer aldığı Halston dizisinin çekimleri başladı. Haberi, diziyi hazırlayan Ryan Murphy Instagram hesabından paylaştığı videolarla duyurdu. 

Legendary Television'ın yapımını üstlendiği dizide Amerikalı moda tasarımcısı Roy Halston Frowick’in kariyerindeki hızlı yükselişi ve düşüşü, hayatında olup bitenler anlatılacak. Mini dizinin senaryosunu Sharr White (The Affair) kaleme alırken bölümlerini Christine Vachon ve Dan Minahan yönetecek. Dizi, 2021'de ekranda olacak.

Amerikan başkanlarından John F. Kennedy'nin başkanlık için yemin ettiği törende Jacqueline Kennedy’nin giydiği şapkayı tasarladıktan sonra adını duyuran Halston, minimalist tasarımları öne çıkararak kadınlara yönelik kıyafetler yaptığı bir kariyer inşa etti. Özellikle 70'li yıllarda kariyerinin zirvesinde bulunan modacı Anjelica Huston, Lauren Bacall, Margaux Hemingway ve Elizabeth Taylor gibi dönemin ünlü oyuncularıyla da çalıştı. Ayrıca ABD Olimpiyat takımı, Kız İzciler, New York Polis Teşkilatı ve Braniff Havayolları için üniforma da tasarladı ve 1990 yılında 57 yaşındayken vefat etti.

Halston'un kadrosunda Rory Culkin, David Pittu, Krysta Rodriguez, Sullivan Jones, Gian Franco Rodriguez ve Rebecca Dayan da yer alıyor. Dizi, Netflix'te yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER