Korona Bölüm 2: İptallere, ertelemelere ve değişikliklere son sürat devam

Korona Bölüm 2: İptallere, ertelemelere ve değişikliklere son sürat devam
Koronavirüs, dünyayı etkilemeye son sürat devam ediyor. Gün boyunca pek çok organizasyon iptale, ertelemeye ve değişikliğe uğradı.

* Günün ilk büyük haberi Tom Hanks ve eşi Rita'nın virüse yakalandığı ve Avustralya'da karantinaya alındıkları oldu.

* Vizyonun merakla beklenen iki filminden erteleme kararı çıktı. A Quiet Place'in ikinci filmi 20 Mart'taki vizyonunu erteledi, haberi filmin yönetmeni John Krasinski duyurdu. Yeni tarih şimdilik belli değil. Mayıs ayında vizyona girecek Fast and Furious 9 ise Nisan 2021'e kaydı.

* Disney de Mulan, The New Mutants ve Antlers filmlerini belirsiz bir tarihe ertelendi. Mayıs başında vizyona girecek Black Widow hakkında henüz bir karar yok.

* Orlando Bloom ve Cara Delevingne'in başrolünde olduğu Carnival Row'un Prag'daki çekimleri durduruldu. Benzer Prag hamlesi The Falcon and the Winter Soldier'dan da geldiydi.

* Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon'lu The Morning Show'un ikinci sezon çekimleri iki haftalığına durduruldu.

* Ryan Murphy'nin Netflix için hazırladığı The Prom filminin prodüksiyonu önlem amaçlı şimdilik durduruldu.

* Stüdyo seyircisi önünde çekilen kahkaha efektli yapımlar One Day at a TimeLights Out With David Spade, Tosh.0 ve Ridiculousness'ın artık seyircisiz çekileceği açıklandı.

Russian DollRutherford Falls ve Little America dizilerinin prodüksiyonları daha başlamadan ertelendi.

* Paramount şirketi 20 Mart'ta vizyona girecek Blue Story'yi ve 3 Nisan'da vizyona girecek Lovebirds'ün vizyonlarını erteledi. Yeni tarihler belli değil.

CBS, FOX, The CW ve NBC gelecek sezonun programlarını tanıtacağı "upfront" etkinlikleri iptal etti, online yayına taşıyacağını açıkladı. Tanıtımların Mayıs ortasında yapılması bekleniyordu. AMC Networks, A+E Networks, Warner Media ve YouTube da benzer şekilde tanıtım etkinliklerini erteledi.

* Nickelodeon, 22 Mart'taki Kids’ Choice Awards'u erteledi. 19 Mart'ta New York'ta yapılacak GLAAD Media Awards iptal oldu. Los Angeles'taki törenin geleceği ise şimdilik belli değil. 26 Mart'ta yapılacak 52. SİYAD Ödül Töreni de ertelendi.

* Önde gelen menajerlik şirketleri CAA ve UTA ofislerini kapatarak çalışanlarının uzaktan çalışmasına karar verdi. Benzer kararı Twitter, Amazon Studios, eOne, NBCUniversal, STX'in de dahil olduğu pek çok şirket de uygulamaya koydu.

* Kaliforniya'da düzenlenen fan festivali WonderCon ertelendi. Las Vegas'ta yapılan CinemaCon iptal oldu. Broadway bir aylığına kapanma kararı aldı. PaleyFest LA de ertelendi.

NBA sezonunun ertelenmesinin ardından şimdi de Formula 1'in bu pazar düzenlenecek ilk yarışı Avustralya GP'nin iptal olduğu konuşuluyor. EURO 2020'nin de 2021'ye ertelendiği ve açıklamanın gelecek hafta yapılacağı iddia ediliyor. Ülkemizdeki maçlar da Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanacak. Pek çok ülke de Türkiye gibi ligleri seyircisiz oynamayı veya ertelemeyi tercih ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER