2020 öncesi Emmy kurallarında değişikliğe gidildi

2020 öncesi Emmy kurallarında değişikliğe gidildi
Televizyon Akademisi, 2020 öncesi Emmy Ödülleri'nin kurallarında bazı değişikliklere gitti. Bu değişikliklerde öne çıkan madde ise 'artan bölümler'le ilgili olan.

Buna göre bir dizinin devam eden sezonunun 31 Mayıs 2020'nin sonrasına kalan bölümleri artık yarışa dahil olabilecek. Bunun için bölümlerin oy veren üyelerin erişebileceği bir platformda yayınlanması gerek. Yani kanalın kendi özel platformuna veya Televizyon Akademisi'nin kendi platformuna eklenmesi bekleniyor. Ancak bu kural mini diziler için halen geçerli değil. 31 Mayıs sonrasına bölümü kalan mini diziler yarışta bir sonraki yıla kalacaklar.

Akademi, bir süre önce bütçeye katkı yapmak için DVD hizmetini iptal etme kararı almıştı. 2020 öncesi bir de emeklilik haberi geldi. Yaklaşık 40 yıldır ve 39 Emmy'dir Ödüller bölümünün başkan yardımcılığını yürüten John Leverence emekli oluyor. Ancak Leverence gelecek yılın ödüllerinde danışman olarak yer almaya devam edecek. Ödüller ve Adaylık departmanları birleşiyor ve başına Julie Shore getiriliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER