BBC ve ITV'nin kurduğu online yayın platformu Britbox İngiltere'de yayına başladı

BBC ve ITV'nin kurduğu online yayın platformu Britbox İngiltere'de yayına başladı
BBC ve ITV'nin kurduğu online yayın platformu Britbox İngiltere'de yayına başladı. A.B.D.'de yaklaşık üç senedir hizmet veren platformun İngiltere'de de yayına gireceği şubat ayında duyurulmuştu.

Britbox, ITV ve BBC'nin yanı sıra Channel 4'un içeriklerini de dahil ederek açılışını yaptı. Bu da 1000'den fazla saatlik içeriğin dahil olmasını sağladı. İngiltere'deki fiyatı aylık £5.99 ($7.50). Bir aylık deneme sürümüyle hizmete başlayan Britbox'ta bilindik İngiliz dizilerinin yanı sıra Biritbox'a özel orijinal yapımlar da yer alacak. 

Açılış itibarıyla Britbox'a özel bir yapım bulunmuyor. Ancak ITV'nin dizilerinden Midsomer Murders'ın yeni bölümleri ilk olarak Britbox'ta yer alacak. Britbox'ta yılda 6 orijinal projenin ekrana getirilmesi hedefleniyor. BBC ve ITV, telif süresi bittikten sonra Netflix, Amazon ve diğer platformlarla olan anlaşmalarını yenilemeyecek ve içerikler Britbox'a dahil olacak.

A.B.D.'de hizmet veren Britbox'ın (%50-%50) aksine İngiltere'deki platformda ITV'nin ortaklığı %90'da, BBC ise %10'una sahip. Channel 4 ise içerik ortağı olarak bulunuyor. Variety'nin haberine göre BBC, Birleşik Krallık'taki önceliğini BBC iPlayer'da tutmaya devam edecek. BBC'nin içerikleri yayından bir yıl sonra Britbox'ta olacak. Channel 4 ve Channel 5'ın içerikleri ise yayından 30 gün sonra Britbox'a eklenecek.

ITV'nin tahminleri birkaç yıl içinde Birleşik Krallık'ta 2 milyon üyeye sahip olunacağı şeklinde. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER