HBO Max'ten Green Lantern dizisi geliyor!

HBO Max'ten Green Lantern dizisi geliyor!
Green Lantern bu kez dizilerde hayat buluyor. Warner Media'nın Mayıs 2020'de hizmete açacağı yeni online platformu HBO Max, yeni bir Green Lantern (Yeşil Fener) dizisi geleceğini duyurdu. Proje, The CW ve DC Universe için başka DC Comics dizileri de hazırlayan Greg Berlanti'ye emanet.

1940'ta yaratılan çizgi roman karakteri Green Lantern, sihirli yüzüğünü kullanarak suçlarla savaşan yeşil renkte bir kahraman olarak biiniyor. Daha önce karakterin merkezinde olduğu 2011 yapımı bir film vizyona gelmiş, hatta onun da yapımını ve senaryosunu Greg Berlanti üstlenmişti. Ancak Ryan Reynolds'ın başrolünde olduğu film projesi pek beğenilmemişti.

HBO Max, Green Lantern'in yanı sıra "Strange Adventures" uyarlaması bir dizi ekrana getireceğini de açıkladı. İlk olarak 1950'de yayınlanan ve 244 sayıdan oluşan çizgi roman serisi sıradan insanlarla süper güçlere sahip olan kahramanların kesişen hayatlarıyla ilgili hikayeler anlatıyor. Hikayenin merkezindeki Adam Strange ise dünyada arkeolog iken gezegen Rann’a ışınlandığında galaksiler arası kahramana dönüşen bir adam.

Strange Adventures dizisini de benzer şekilde Greg Berlanti hazırlayacak. Diğer DC Comic dizilerinde birlikte çalıştığı Sarah Schechter kendisine eşik edecek. Showrunner olarak John Stephens (Gotham, Gossip Girl) görev alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER