Kalp oyununun Eylül ve Ekim ayı biletleri satışa sunuldu!

Kalp oyununun Eylül ve Ekim ayı biletleri satışa sunuldu!
Nilperi Şahinkaya, Aras Aydın, Cem Yiğit Üzümoğlu, Kerem Arslanoğlu, Burak Sarıkahya, Sinan Çatıkkaş, Nejdet Sert, Süleyman Kara ve Soner Kurt'un rol aldığı, geçtiğimiz sezonun ses getiren tiyatro oyunu “Kalp” ikinci sezon perdelerini açıyor.

Kalp; 80’li yıllarda sadece eşcinsellerde görüldüğü iddia edilen bir salgının yarattığı korkuyu, dayanışmayı ve ötekileştirmeyi konu alıyor.  Herkes tarafından heteroseksüellerde de görüldüğü bilinirken, korkunun büyümemesi için karantina benzeri bir hayata sürüklenen, baskı gören ve yalnızlığa itilen bir grup gencin etkileyici hikayesini anlatan Kalp, yeni sezonda da seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Yönetmenliğini İbrahim Çiçek'in, çevirmenliğini Hira Tekindor'un üstlendiği, yazarı Larry Kramer olan "Kalp" adlı oyunun Eylül ve Ekim ayı biletleri satışa sunuldu.
 
EYLÜL PROGRAMI:
 
24-25 Eylül saat: 20: 30
 
EKİM PROGRAMI
 
6 Ekim saat 16:00
7-28-30 Ekim saat 20:30
 
Mekan: Craft Kadıköy

Bilet Fiyatı: 1. Kategori: 90 TL /  2. Kategori: 80 TL / 3. Kategori: 65 TL
 
Oyun Hakkında;

“Kırktan fazla tedavi gördüm. Hayır! -Üç farklı, hayır dört farklı tür kemoterapi gördüm. Hayır! -İnterferon aldım, birkaç çeşit. İki farklı deneye katıldım. Herkesten çok zaman geçirildi üstümde. Bunların hiçbiri bir işe yaramadı. Dört kez hastaneye gittim- ve lütfen yalvarıyorum ölene kadar bir daha hastaneye gitmem gerekmesin. Hastalık bana -hayır! sigorta şirketine 300.000 Dolara patladı, belki daha fazla.  Yüzde 85’imiz iki yılın sonunda öldü, üç yılın sonunda bu oran daha da yüksek. Emma’nın o kadar çok hastası öldü ki artık ona Doktor Ölüm diyorlar.

Güneş doğmuyor artık, sen de zorlama daha fazla.”

Kalp sevmek üzerine bir oyun. Bir şehir, salgın, bencillik, ötekiler, yalnızlık, sevmek, mağdur olmak, çaresizlik, çok sevmek, AIDS, çok sevmek ama çok… En sevdiğin ölürken güçlü kalabilir misin?
 
Bilmem.

Belki.

Yazan: Larry Kramer
Yöneten: İbrahim Çiçek
Çeviren: Hira Tekindor
Dekor & Işık: Kerem Çetinel 
Müzik: Ömer Sarıgedik
Yapım Koordinatörü: Nilüfer Morkoyuncu
Kostüm: Nihal Kaplangı
Videoart & Fotoğraf: Şevval Balkan
Videoart Çekim Ekibi: Yunus Pehlivan, Emre Kaya, Ergün Baydı, Orhun Başer, İrem Akbal 
Görsel Tasarım: Elifcan Yavaş 
Afiş Tasarım: Onur Sipahi 
Koreografi: Bahadır Efe 
Hareket: Göksun Büyükkahraman 
Mekan Yönetimi: Şevval Çakır 
Proje Ekibi: Helin Irmak Demirel, İrem Çelik, Eylül Dursun, Meltem Satıloğlu, Deniz Ekinci, Bahar Seki
 
Oynayanlar: Aras Aydın, Nilperi Şahinkaya, Cem Yiğit Üzümoğlu, Kerem Arslanoğlu, Burak Sarıkahya, Sinan Çatıkkaş, Nejdet Sert, Soner Kurt, Süleyman Kara, Katya ÇiçekBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER