Fotoğraf 51 oyunu 2. sezonunda tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor!

Fotoğraf 51 oyunu 2. sezonunda tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor!
Funda Eryiğit, Cem Avnayim, Orçun Soytürk, Selahattin Paşalı, Bahadır Efe,  Barış Arman ve Korhan Soydan’ın oynadığı tiyatro oyunu "Fotoğraf 51"  yaşamın sırrını çözmek için hayatını adayan İngiliz kimyager Rosalind Franklin'in gerçek hayat hikayesini konu alıyor. Oyun ikinci sezonunda tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

"Fotoğraf 51", insanın yapı taşı olan dna’nın tarihteki ilk net fotoğrafını x-ışınları ile görüntülemeyi başaran bilim insanı Rosalin Franklin ve aynı yola hayatlarını adayan bir grup bilim adamının çarpıcı öyküsünü konu alıyor.

Yönetmenliğini Çağ Çalışkur’un, çevirmenliğini Hira Tekindor’un,  yazarlığını ise Anna Ziegler’in üstlendiği “Fotoğraf 51”in Eylül ve Ekim atı biletleri satışa sunuldu.

EYLÜL PROGRAMI
12 Eylül saat 20:30
14 Eylül saat 16:00
 
EKİM PROGRAMI
 
20 Ekim saat 16:00 / 20:30
21-22 Ekim saat 20:30
 
Mekan: Craft Tiyatro 
 
Bilet Fiyatı: 1. Kategori: 90 TL / 2. Kategori: 80 TL

Oyun Hakkında:
Fotoğraf 51, DNA, x-ışınları, fosfatlar ve hırslı bir yarışın ortasında ‘yaşamın sırrını’ bulmaya çalışan bir grup bilim insanını anlatıyor. Bunu yaparken de insanı kusurlu kılan özellikleri, denklemin parçası haline getiriyor. Mesela, bilim insanlarının çok iyi bildikleri bir şey var: Bilim ne kadar kesin değerler üzerine kurulu olsa da, onu yapan kişilerin seçimlerinden, yeteneklerinden, karakterlerinden, korkularından, hatta aşklarından bağımsız düşünülemez.
 
Yazan: Anna Ziegler
Çeviren: Hira Tekindor
Yöneten: Çağ Çalışkur
Yardımcı Yönetmen: Ali Tunç
Dekor ve Işık Tasarımı : Kerem Çetinel
Kostüm Tasarım: Nihal Kaplangı
Fotoğraf: Ayşegül Karacan
Mekan Yönetimi: Şevval Çakır
Proje Ekibi: Elif Bekar, Aybek Aras, Selin Seber, Ecem Karaağaç, Esen Maçoro, Hakan Yasin Kirez, Kemal Derya Eşen, Kemal Kayaoğlu

Oynayanlar: Funda Eryiğit (Rosalind Franklin), Cem Avnayim (Maurice Wilkins), Orçun Soytürk (Ray Gosling), Selahattin Paşalı (James Watson), Bahadır Efe (Francis Crick), Barış Arman (Francis Crick), Korhan Soydan (Donald Caspar)BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER