Niecy Nash, Cate Blanchett'li Mrs. America dizisinin kadrosuna dahil oldu

Niecy Nash, Cate Blanchett'li Mrs. America dizisinin kadrosuna dahil oldu
Oscar ödüllü aktris Cate Blanchett'in başrolünde yer aldığı Mrs. America'nın kadrosuna son olarak Niecy Nash katıldı. FX kanalında yayınlanacak mini dizi dokuz bölüm sürecek ve Eşit Haklar Tasarısı'nın onaylanması için başlatılan hareketin gerçek hikayesinden esinleniliyor.

Mrs. America'nın kadrosunda Uzo Aduba, Rose Byrne, Kayli Carter, Ari Graynor, Melanie Lynskey, James Marsden, Margo Martindale, Sarah Paulson, John Slattery, Jeanne Tripplehorn ve Tracey Ullman gibi isimler de yer alıyor. Dizinin senaryosunu Emmy ödüllü senarist Dahvi Waller (Mad Men) yazdı ve showrunner olarak görev alıyor.

Blanchett, muhafazakâr ve anti-feminist Phyllis Schlafly'yi canlandıracak. 1970'ler ve değişen politik zemin Gloria Steinem (Byrne), Betty Friedan (Ullman), Shirley Chisholm (Aduba), Bella Abzug (Martindale) ve Jill Ruckelshaus gibi dönemin önde gelen kadınların gözünden anlatılacak. 

Kadroya dahil olan Nash de Gloria'nın ve Shirley'in arkadaşı Flo Kennedy'yi canlandıracak. Flo, kendi dairesinde düzenlediği toplantılarla siyah kadınlar arasında feminizmi yaygınlaştırmayı amaçlayan Black Feminist Organization'ı kuran bir kadın.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER