Netflix'in üye artış hızı yavaşladı

Netflix'in üye artış hızı yavaşladı
Dünyanın en popüler online yayın platformu Netflix'in üye artış hızı yavaşladı.

İkinci çeyrek rakamlarını açıklayan şirketin üç aylık süredeki üye artışı 2.7 milyon oldu. Böylece üye sayısı 151.6 milyona çıkmış olsa da piyasa beklentisi 5.5 milyon üye olduğundan altında kaldı. Şirketin ilk çeyrekteki üye artışı 9.6 milyon üyeydi ve beklentilerin epey üstünde oldu.

Netflix, üçüncü çeyrek için 7 milyon üye artışı ön görüyor. Beklenenin altında üye artışı olması ise kataloğa giren yeni içeriklerin çeşitliliğine ve çeşitli bölgelerde üyelik ücretine zam yapılmasına bağlandı. Şirket, rekabetin nedenlerden birisi olmadığına dikkat çekerken ilk çeyrekteki artışın beklenenin üstünde olmasının da altını çizdi.

Netflix'in üyelerinin 60.1 milyonu A.B.D.'den, kalan 91.5 milyonu dünyanın geri kalanından geliyor. Platform, üçüncü çeyreğe Stranger Things ve La Casa de Papel gibi iddialı dizileriyle dahil oldu. Ancak son dönemde dizileri izleyici bulması için fazla zaman tanımadan iptal ettiğine yönelik eleştiriler almakta. Bunun yanı sıra Disney'in, Apple'ın ve WarnerMedia'nın yıl bitmeden yarışa dahil olmasıyla üye artışındaki azalmanın devam edebileceği de düşünülüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER