Aşk-ı Memnu ve Elveda Derken dizileri de İspanya'da ekrana gelecek

Aşk-ı Memnu ve Elveda Derken dizileri de İspanya'da ekrana gelecek


İspanya'daki Türk dizilerinin sayısı hızla artmaya devam ediyor. Ülkede yayınlanacak dizilerin arasına son olarak Aşk-ı Memnu (Forbidden Love) ve Elveda Derken (Bidding Farewell) katıldı.

Kanal D International'ın dağtımını üstlendiği dizileri şirketin satış müdürü Mikaela Pérez'in açıklamasına göre Atresmedia satın aldı. Atresmedia'nın iki diziyi bünyesindeki tematik kanal Nova'da yayınlaması bekleniyor.

Şirketin genel müdürü Kerim Emrah Tuna da MIPTV kapsamında şirketin gelecekteki adımlarıyla ilgili ttvnews'e konuştu.

* İspanya'da geçtiğimiz yıl ekrana gelen ve ülkedeki ilk Türk dizisi olan Fatmagül'ün Suçu Ne?, yayınlandığı Nova'nın en çok izlenen dizisi oldu. 4.1% share ve 744,000 izleyici ortalamasını yakalayan dramanın İspanya'ya uyarlanacağının haberini iki ay kadar önce duyurmuştuk. Hatta böylece sevilen dizinin ilk kez başka bir ülkede bir uyarlaması çekilecek.

Kanal D International, uyarlanacak yeni dizinin de dağıtımını üstlenecek. Böylece portföyünde ilk kez İspanyolca bir yapım yer alacak.

* Henüz Kanal D'de ilk iki bölümüyle ekrana gelen Zalim İstanbul (Ruthless City) için şimdiye kadar beşten fazla satış anlaşması imzalandı. Anlaşmalar çoğunlukla Avrupa merkezli ve yakında duyurulacak.

* Tuna, Ekim 2018'de kurulan ve Latin Amerika'da hizmet veren Kanal D Drama kanalı hakkında da konuştu. Şirket, ücret karşılığı yayın hizmeti veren kanalın performansından memnun durumda. Hizmet verdikleri bölge sayısını ve dizi portföyünü yakında daha da genişletmeye hazırlanıyor. Ayrıca bu bölgelerde yerel dillerde yayın yapılması hedefleniyor.
 
Kanal D Drama Şili, Peru, Arjantin, Uruguay, Ekvador ve Panama gibi ülkelerde izlenebilir durumda. Kanalın portföyünde yer alan diziler arasında Hayat Şarkısı, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Elveda Derken, Kuzey Güney, Güneşi Beklerken, Güneşin Kızları, Tatlı İntikam, Güllerin Savaşı yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER