Bird Box, Netflix'in en çok izlenen orijinal yapım filmi oldu

Bird Box, Netflix'in en çok izlenen orijinal yapım filmi oldu
Orijinal film yapımına ağırlık vermeye devam eden Netflix'in şimdiye kadarki en hit filmi Bird Box oldu.

21 Aralık'ta Sandra Bullock'un başrolünde olduğu filmi yayınlayan Netflix, sonrasında filmin ilk haftasında büyük bir başarı elde ederek 45 milyondan fazla izleyiciye ulaştığını açıklamıştı. Reyting ölçüm şirketi Nielsen de filmin online yayın platformu için büyük bir başarı elde ettiğini doğruladı. Ancak şirket, yaptığı açıklamada kendi ölçümlerine göre filmin ilk haftasında 26 milyondan fazla izlendiğini bildirdi.

İki şirketin açıklamalarındaki farkın nereden geldiği veya ölçümlerin nasıl yapıldığı bilinmezken ağırlıklı olarak filmle ilgili doğru verilere sahip Netflix'in açıklaması doğru kabul ediliyor. Netflix, rakipleri Amazon veya Hulu gibi yayınladığı projelerin izlenme oranlarını nadiren açıklıyor ve ölçüm şirketlerinin yayınladığı verilerle ilgili doğrulama yapmıyor.

Bird Box filmi insanların en büyük korkularıyla yüzleşmemek için gözleri kapalı bir şekilde dolaştığı bir zaman diliminde bir annenin çocuklarını güvenli bir yere götürme mücadelesini anlatıyor. Yaklaşık üç haftadır platformda olan filmin izlenme oranının 100 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. Hatta filmin yayınlanmasından sonra ortaya çıkan Bird Box Challgenge nedeniyle filme olan ilgi azalmadı ve Netflix'ten izleyicilere bu aktiviteye katılmamaları yönünde bir uyarı mesajı geldi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER