Netflix, içerik yatırımı için 2 milyar dolarlık borç finansmanı planlıyor

Netflix, içerik yatırımı için 2 milyar dolarlık borç finansmanı planlıyor
Dünyanın önde gelen online yayın platformu Netflix'ten yeni bir hamle geldi. Şirket içerik üretimi, satın alma ve gelişim amaçlı harcamak için 2 milyar dolarlık borç finansmanı planlıyor.

Bahsi geçen miktar bono ihracıyla toplanacak. Bonoların faiz oranı ve vadesi daha sonra duyurulacak. Moody’s Investor’s Service bonoların reytinginin Ba3 olduğunu duyurdu. Hazırlanan rapora göre 2021'e kadar 200 milyon global üyeye ulaşmayı hedefleyen Netflix'in beş yıl içerisinde nakit akışında kar ve zararı eşitleme yeterliliği olduğuna dikkat çekildi.

Netflix'in hisse fiyatları 2018 yılında %60 civarı arttı ve gün ortasında 330 $ civarı işlem görüyor. Ayrıca üçüncü çeyrek raporunda üye sayısındaki artışta ve gelir miktarında bekleneni aşmayı başardı. Ancak Netflix'in içerik üretimi için borçlanmaya gitmesi analistler tarafından olumsuz karşılanıyor. Netflix ise daha önce bu durumu gelirleri oranda borçlanmaya gittikleri şeklinde savunmuştu. Online platform bu yıl içerik yatırımına 12 milyar dolar civarı para harcadı ve üçüncü çeyrekte 700 saat civarı orijinal program ekledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER