Westworld oyuncuları 3. sezon öncesi büyük oranda zam aldılar

Westworld oyuncuları 3. sezon öncesi büyük oranda zam aldılar
HBO'nun hit dizisi Westworld'ün oyuncuları üçüncü sezon öncesi kontratlarını yeniden görüşmeye başladılar. The Hollywood Reporter'ın haberine göre oyuncular büyük oranda zam aldı.

Dizinin başrollerinden Ed Harris, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright ve Thandie Newton, gelecek sezonda bölüm başı 250,000 $ alacaklar. Oyuncuların geçtiğimiz sezon aldığı ücretler 100-150 bin dolar civarındaydı. Gelecek sezonda yer alıp almayacakları belli olmayan James Marsden ve Tessa Thompson'ın kontrat görüşmesi yapıp yapmadığı ve dönüp dönmeyeceği şu an bilinmiyor.

Başrollerin aldığı yeni ücretler This is Us'ın başrollerinin ve Stranger Things'in çocuk oyuncularının aldığı rakamlarla aynı. Ancak HBO, yapılan kontrat görüşmeleriyle ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Kanalın diğer dizilerinden Game of Thrones'un başrolleri final sezonunda her bölüm için 1.2 milyon $ ücret aldılar. Sevilen drama dizisinin başrollerinin dizi başladığında 150,000 $ civarı ücret aldığı biliniyor.

HBO'nun bir diğer hit dizisi Big Little Lies'ın başrollerinden Reese Witherspoon ve Nicole Kidman ise yeni sezonda bölüm başı 1 milyon dolar alacaklar. Bu da 250-350 bin dolar arasındaki ilk sezon ücretlerine göre büyük oranda artış aldılar demek oluyor. THR'nin haberine göre Amerikan dizi piyasasında Netflix, Apple, Amazon gibi online yayın platformları nedeniyle oyuncu ücretleri artmış durumda.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER